Нефтохимик тръгна с равенство в контролите

Нефтохимик тръгна с равенство в контролите - E-Burgas.com
[caption id="attachment_41811" align="alignleft" width="300"] Нефтохимик стартира подготовката си с равенство[/caption] Нефтохимик завърши 1:1 с Несебър при първия си контролен мач за годината. Голът за бургазлии отбеляза новото попълнения Жак Коен в 75-ата минута. Старши треньорът Димчо Ненов бе заложил на схемата 4-4-1-1. На вратата бе Евгени Караманов, а пред него в защита играта – Диян Лефтеров, Диян Молдованов, Георги Хашев и Юри Иванов. Десен външен халф бе Слави Шопов, в средата си партнираха Момчил Желев и Галин Димов, а отляво се разчиташе на Еманиул Манев. Зад единствения нападател Янаки Смирнов игра Любо Божинов. Нефтохимик не успя да разкрие потенциала си, като за това роля изигра и тежкия терен в Несебър. През втората част спортно-техническият щаб направи куп промени, като се даде шанс на футболистите, каращи проби в тима. В 75-ата минута Жак Коен се възползва от неразбирателство в защитата на Несебър, открадна топката и без да се колебае я набута в мрежата на домакините. Три минути по-късно Хашев и Караманов демонстрираха неразбирателство, позволило на Несебър да изравни резултата. „ Не сме доволни от срещата. Днес, предвид това, което се случи не бе много добър ден за нашия клуб /б.а. целият отбор на Нефтохимик бе на погребението на Велиян Парушев/. Личи си, че сме далеч от играта, която искаме. Изоставаме доста игрово и това си пролича от мача. Надявам се в следващите дни да наваксаме”, коментира Димчо Ненов. По думите му част от новите се справили добре, но други разочаровали заради, което още утре ще им бъде посочена вратата. В същото време стана ясно, че трансферът на Янко Георгиев окончателно пропада. Тази вечер в лагера на „шейховете” се очаква нов вратар. Състав на Нефтохимик: Евгени Караманов, Диян Лефтеров, Диян Молдованов, Георги Хашев,  Юри Иванов, Момчил Желев, Любо Божинов, Емануил Манев, Янаки Смирнов, Слави Шопов и Галин Димов /Ростислав Янков, Петър Патев, Иордан Апостолов, Гамаков, Станимир Митев, Мишо Георгиев, Хусеин Филипов и Жак Коен/