Безапелационен Мастер в дербито на „В” група

Безапелационен Мастер в дербито на „В” група - E-Burgas.com
chernomoretz master (6)Отборът на „Мастер” постигна трета поредна победа във „В” Югоизточна футболна група. Днес възпитаниците на Ангел Стойков се наложиха като домакини категорично над прекия си конкурент в битката за „Б” група Несебър. Бургазлии победиха с 2:0, като куп пропуски ги лишиха от по- изразителна победа. Попаденията реализираха Цонков (26 мин.) и Танев (36 мин.). Двубоят започна с натиск от страна на домакините, които от първата минута търсеха попадение в противниковата врата. След няколко пропуска, Мастер заслужено поведе в резултата. Цонков отправи мощен удар от около 25 м. и направи стража на гостите безпомощен. Само десет минути по- късно всичко в срещата изглеждаше предрешено. Танев бе изведен чудесно в наказателното поле на гостите и не сбърка за 2:0. През вторите 45 минути домакините продължиха да доминират на терена, бяха по- активния отбор и отново създадоха куп положения. За съжаление на Ангел Стойков и неговите футболисти до нов гол в противниковата врата не се стигна. Топката обаче не влезе и в мрежата на бургазлии, като по този начин резултатът, оформен през първото полувреме, остана непроменен- 2:0 за Мастер. „Доволен съм от победата и от трите точки. Съжалявам обаче, че не успяхме да реализираме голяма част от създадените положения. Резултатът можеше да бъде доста по- изразителен. След трите поредни победи, искрено вярвам, че отборът тръгна постепенно нагоре. Все още се усеща напрежение у футболистите, но малко по малко и то трябва да изчезне. Имаме много по- голям потенциал и съм абсолютно убеден, че в най- скоро време ще го разкрием”, заяви за e-Burgas треньорът на победителите Ангел Стойков.