Ето пълната програма за плувния турнир Burgas Swimming open`2018

В 16.00 часа, на 10 ноември, събота ще бъде даден официалния старт на мащабния плувен турнир Burgas Swimming open`2018 в най-модерната зала в България - Парк "Арена ОЗК" - Бургас.

За първи път в историята на българското плуване, ще бъдат заснети подводни кадри и видео на състезателите по време на надпреварата, съобщават от Община Бургас. Целият турнир ще се излъчва на живов You Tube канал: Burgas Swimming open live stream.

Спортното събитие ще бъде открито от кмета на Община Бургас Димитър Николов.

Младата бг звезда Михаела Маринова ще се погрижи за  настроението на публиката.  

В Бургас ще пристигнат големи звезди на плувните спортове, а главен съдия ще е Вили Цеков.

Водещ на събитието ще бъде коментаторът за Евроспорт - Георги Чобанов.  Поканен за откриването е и министърът на младежта и спорта Красен Кралев, председателят на БФПС  Георги  Аврамчев.

Състезанието от най-висок ранг ще се проведе в Бургас на 10 и 11 ноември. Входът е свободен.

Басейнът с олимпийски размери, отговарящ на изискванията на Международната федерация по плувни спортове и на Европейската плувна лига ще събере състезатели във възрастови групи  А, В, C и D. Те ще имат право да участват в 4 индивидуални дисциплини и щафети.

Организатори са СК "Акулите", "Унибетони", със специалното съдействие на Българска Федерация "Плувни Спортове" и Община Бургас.

За събитието можете да научите повече на страницата на Burgas Swimming open`2018 във Фйсбук: https://www.facebook.com/BurgasSwimmingOpen/

Програма на Burgas Swimming Open` 2018

 

ПЕТЪК, 09 ноември 2018

17:00 ТЕХНИЧЕСКА КОНФЕРЕНЦИЯ

 

СЪБОТА, 10 ноември 2018

1-ви Полуден Начало: 9:30 ч.

1. 200 м. св. стил момчета - групи А,B,C,D

2. 200 м. св. стил момичета - групи А,B,C,D

3. 50 м. бътерфлай момчета - групи А,B,C,D

4. 50 м. бътерфлай момичета - групи А,B,C,D

5. 100 м. гръб момчета - групи А,B,C,D

6. 100 м. гръб момичета - групи А,B,C,D

7. 100 м. бруст момчета - групи А,B,C,D

8. 100 м. бруст момичета - групи А,B,C,D

9. Щафети - 4х50 м. св. стил - момчета

10. Щафети - 4х50 м. св. стил - момичета

 

СЪБОТА, 10 ноември 2018

2-ри Полуден Официално откриване на турнира: 16:30 ч. Начало: 17:00 ч.

1. 50 м. св. стил момичета - групи А,B,C,D

2. 50 м. св. стил момчета - групи А,B,C,D

3. 50 м. гръб момичета - групи А,B,C,D

4. 50 м. гръб момчета - групи А,B,C,D

5. 100 м. съчетано момичета - групи А,B,C,D

6. 100 м. съчетано момчета - групи А,B,C,D

7. 400 м. св. стил момичета - групи B,C,D

8. 400 м. св. стил момчета - групи B,C,D

9. Щафети микс 4х50 м. - 2 момчета + 2 момичета

 

НЕДЕЛЯ, 11 ноември 2018

3-ти Полуден Начало 9:30 ч.

1. 100 м. св. стил момчета - групи А,B,C,D

2. 100 м. св. стил момичета - групи А,B,C,D

3. 50 м. бруст момчета - групи А,B,C,D

4. 50 м. бруст момичета - групи А,B,C,D

5. 100 м. бътерфлай момчета - групи А,B,C,D

6. 100 м. бътерфлай момичета - групи А,B,C,D

7. 200 м. съчетано момчета - групи B,C,D

8. 200 м. съчетано момичета - групи B,C,D

9. Щафети - 4х50 м. смесена - момчета

10. Щафети - 4х50 м. смесена - момичета

Сподели новината:

Коментари