Поморийските ветроходци с призови места на регата „Циклон” 2014 (снимки)

Поморийските ветроходци с призови места на регата „Циклон” 2014 (снимки) - E-Burgas.com
GDD_1244 (Medium)Състезателите на ОМСК „Циклон” заеха призови места на провелата се Ветроходна регата „Циклон” 2014 за купите на Община Поморие. В дните 20-22 юни 2014 г. в акваторията на Поморийския залив, над 100 участника, от 15 клуба мериха сили в черноморските води. В състезанието се включиха яхти от класовете: „Оптимист”, „Лазар 4.7”, „Лазер Радиал” „420”, „Кадет” и „Рейсборд”. На закриването на  регатата присъстваха  кметът на Община Поморие Иван Алексиев, председателят на Общинския съвет д-р Милена Енева, общинският съветник Красимира Стоянова и  заместник-кметът Илия Джингов, които наградиха победителите в отделните ветроходни класове. Благодарности за перфектната организация при провеждането на поредната Ветроходна регата „Циклон”, за купите на Община Поморие, към организатори и домакини, изказаха главният съдия на регатата Евгени Мавродиев и председателят на Българската федерация по ветроходство Валентин Николов. Ето кои места заеха състезателите на Общински младежки спортен клуб „Циклон” – Поморие: Клас „Оптимист” Иван Япаджиев - Златна купа и медал генерално класиране и юноши старша възраст; Марио Георгиев- 9-то място –  юноши старша възраст; Тодор Тузлуков- 4-то място юноши младша възраст; Тодор Теохаров- 5- то място юноши младша възраст; Румен Деляков -17-то място юноши младша възраст; Диана Маркова – 1-во място девойки младша възраст; Гергана Димитрова- 9-то място девойки младша възраст; Клас „Лазер Радиал” Стефани Музакова  – 1-во място  генерално класиране;  Клас „Лазер 4.7” Богомил Вечев-  8-мо място юноши;  Клас  „Кадет” 4-то  място – екипажът Георги Райчев и Валентин Мавродиев;  Клас – „Рейсборд” Георги Джингов – 1-во място младежи; Златко Маринов – 2-ро място мъже; Красимир Карталов –  3-то място мъже; Най-малки участници Гергана Димитрова и Валентин Мавродиев [gallery type="slideshow" ids="75696,75697,75698,75699"]