Ovo je bugarski standard! Сгазихме евро шампиона!

Ovo je bugarski standard! Сгазихме евро шампиона! - E-Burgas.com
женски национал волейболУникален обрат сътвориха волейболистките от националния отбор на България. На Европейското първенство в Германия и Швейцария, момичетата на родния селекционер Марчело Абонданца победиха настоящите европейски шампионки от Сърбия с 3:2 гейма, въпреки че изоставаха с 0:2. Резултатът в отделните части: 23:25, 13:25, 25:22, 30:28, 15:13).  Това беше и първият си мач от предварителна Група "D", игран тази вечер в спортната зала на германския град Шверин.
Успехът е още по- ценен, предвид,че в четвъртия гейм, родните националки изоставаха с 19:24. Това означаваше, че сръбкините имат 5 мачбола. Нашите обаче стиснаха зъби, не паднаха духом и направиха обрата още по- впечатляващ.
Утре българките ще играят срещу тима на Полша.
Автор: Васил Костов