„Нефтохимик“ започва защитата на шампионската титла при волейболистите с четвъртфинален плейоф срещу „Марек - E-Burgas.com

Завършиха мачовете от редовния сезон в националната Суперлига при волейболистите.

В последния кръг отборът на "Нефтохимик 2010" надигра гостуващия "Тетевен Волей" с 3:1 гейма и завърши на първото място, което гарантира минимум сребърни медали за момчетата на треньора Найден Найденов.

По регламент в следващите мачове от плейофите се играе само за шампионската титла. Останалите места в крайното класиране от редовния сезон се  запазват.

Бургаските волейболисти започват защитата на шампионския връх от миналия сезон с четвъртфинални плейофи срещу "Марек Юнион-Ивкони".

Играе се до 2 победи от 3 мача. Първият е на 9 март /петък/ от 18:30 часа в зала "Младост". Втората среща е в Дупница на 12 март /понеделник/.

При равенство в победите третият решителен двубой отново е в зала "Младост" на 16 март /петък/.

Ако бургаските волейболисти отстранят дупничани, ще имат за съперник на полуфинал победителя от двойката "Пирин" - Разлог и "Левски".