Тайбе Юсеин загуби във финала на Световното по борба

Тайбе Юсеин загуби във финала на Световното по борба - E-Burgas.com

Тайбе Юсеин не успя да защити световната си титла в категория до 62 килограма, след като загуби във финала на дисциплината от киргизстанката Айсулу Тинибекова с 3:5 на шампионата на планетата в Нур-Султан, Киргизстан, съобщава БГНЕС.

В четвъртък Юсеин записа четири последователни победи, включително три с туш, за да стигне до решаващия мач за титлата, но днес успя да надделее над Тинибекова, която е пета от Олимпиадата в Рио де Жанейро 2016 и трета от Световното през 2017. Двубоят бе много равностоен, като Тинибекова водеше с 3:1 след първите три минути, но българката направи успешна атака минута преди края, за да изравни при 3:3. В заключителните секунди Юсеин допусна грешка и позволи на съперничката си да стигне до нови две точки и по този начин да спечели световната титла.

По този начин Юсеин си тръгва от Казахстан със сребърен медал и квота за Олимпийските игри в Токио следващото лято.