Нефтохимик се измъчи, но победи Любимец с 1:0

Нефтохимик се измъчи, но победи Любимец с 1:0 - E-Burgas.com
zaglavna Нефтохимик записа първа победа от началото на сезона. „Шейховете" се наложиха над Любимец в дербито на новаците на 2-ия кръг на „А" група. Срещата започна равностойно. В 12-ата минута домакините бяха много близо до гол. Христо Лемперов обаче нацели напречната греда с красив удар от около 15 метра. В 36-ата минута и гостите стигнаха до опасна възможност след каъто Тевия стреля силно с глава, но вратарят на домакините се справи със ситуацията.  До края на полувремето двата отбора така и не си вкараха гол. През втората част играта продължи да бъде равностойна. В 51-ата минута Самир Аесс стреля опасно, но топката рикошира в защитник на Нефтохимик и мина в страни от левия стълб. В 74-ата минута се стигна до гол. Божинов центрира към Хашев, който с глава изведе домакините напред в резултата. Десет минути по-късно Божинов отново намери Хашев, но този път Димитров се справи с положението. До края на мача двата отбора не можаха да си отбележат друг гол и така се оформи крайният резултат от 1:0 за Нефтохимик.