Черноморец падна в Пловдив

Черноморец падна в Пловдив - E-Burgas.com
[caption id="attachment_8063" align="alignleft" width="300" caption="Снимка: Вестник "Марица" - www.marica.bg"][/caption] Черноморец /Бургас/ загуби с 0:2 при гостуването си на Локомотив /Пловдив/ в мач от 18-я кръг на А група. След поражението „акулите“ се отдалечиха на шест точки от лидера в класирането Лудогорец, който днес записа нова победа. А играчите на Черноморец можеше и да си тръгнат с нещо от Лаута. В първите 20-ина минути те стояха много по-добре на терена.  В 19-та минута след центриране от ъглов удар Цонков засече с глава на близката греда, но Иван Караджов със сетни усилия успя да избие с една ръка. Някак си от нищото - в последните секунди на първата част Здравко Лазаров стреля от фаул и нацели напречната греда, след което топката се върна в Танко Дянков, който с глава прати кълбото във вратата на Стоян Колев. Във втората минута на даденото от съдията допълнително време на първото полувреме след центриране в наказателното поле на Локомотив, Боли скочи и натисна вратаря Караджов и вкара гол, който обаче бe отменен заради нарушение. През второто полувреме футболистите на смърфовете вече събраха смелост и играха далеч по-уверено. В 53-та минута Карвальо подаде към Даксон, който стреля от границата на наказателното поле на Черноморец, но в страни от вратата на Стоян Колев. Две минути по-късно Лазаров подаде към Йордан Тодоров, който се оказа сам срещу Стоян Колев, но стреля неточно в страни от вратата на Черноморец. Локомотив удвои своята преднина в 76-та минута, когато Бенжалюн изчисти една топката напред, където Карвальо излъга Николов и Димов и излезе сам срещу Колев, след което с удар покрай него прати топката в мрежата на Черноморец за 2:0. Домакините можеха да стигнат и до трети гол, но в 77-та минута Карвальо овладя добре топката и след това веднага стреля, но Колев спаси. В края на мача Карвальо можеше да вкара втори гол в срещата, но ударът му бе отразен от Стоян Колев.