Юношите на Черноморец спечилиха сребърните медали от републиканското първенство

Юношите на Черноморец спечилиха сребърните медали от републиканското първенство - E-Burgas.com
В изключително драматичен финал, малките „акули“ отстъпиха на „Левски“ с 4:2 след дузпи. В редовното време мачът завърши при резултат 1:1. Финалът на републиканското първенство се игра пред около 200 зрители на стадиона в Нова Загора. Бургазлии започнаха добре срещата като до края на първата част те имаха по чистите положения за гол. Втората част също започна добре за „акулите“ и в 45-та минута те вече водеха в резултата. Това се случи след фамозно изпълнение на пряк свободен удар от Даниел Андреев, който от около 30 метра не остави никакви шансове на синия страж. Възпитаниците на старши треньорът Владо Вълчев бяха много близо до пълен успех, след като десетина минути преди края получиха правото да изпълняват двоен удар. За жалост малките таланти не успяха да се възползват от ситуацията. 5 минути преди края на редовното време тимът на „Левски“ изравни чрез Галин Ташев. Така изходът от срещата трябваше да се реши с изпълнението на наказателни удари, от които за съжаление черноморци бяха потърпевши. Въпреки това сребърните медали са най-доброто постижение в историята на формацията.