
Коментар на Емил Кошлуков относно статията на Велислава Дърева във в. "Дума" за протестиращите, взриви днес Фейсбукс.
В личните си профили" Емил Кошлуков написа"Фолклорно обяснение за статията на Дърева: Доказано е, че при пълнолуние, на Еньовден, излизат вещици и таласъми и плашат хората..."
Докато личната страница на Велислава Дърева се напълни с негативни коментари срещу нея за отрицателно кратко време коментарът на Кошлуков беше харесан от над 1000 души.
Велислава Дърева в статията си за в. "Дума", озаглавена "Бунтът на ситите" пише "Те не се притесняват за тока и хляба. Не им пука за парното, детските, пенсиите. Те имат своята прекрасна работа и европейски заплати, те са сигурни и осигурени, лъскави и блестящи, с фамозни CV-та, с оня преуспял курикулум вите, наченат някога в тоталитарните коридори на властта.... Те презират всеки, който не може да си плати тока и парното. Те не знаят какво е това. Не разбират. Не искат да разбират. Няма да разберат".
"Текстът на Велислава поражда у мен не гневни емоции, а жал. Толкова жал ми стана за нея като приятел - че живее един умен човек, една силна жена с до-десетоноеврийска биография на смела личност, и е пълна с омраза и омерзение, с ненавист и непоносимост, със злоба и огорчение срещу всичко и всички, което и които не се вписват в нейната схема, нейната остаряла, застинала във времето представа за добро и лошо, по-скоро за ултрачервено и останалото...
Живее една талантлива, но хипнотизирана от горчиви мисли душа и от всеки нерв на тази душа струи, бълва се горест срещу Другите, Различните, Младите, Живеещите, Играещите (защото човекът е играещо същество - Homo Ludens) сякаш те имат вина за начина, по който тя живее живота си...", написа по повод статията на Дърева и секретарят по национална сигурност на президента Първанов Николай Слатински в блога си.
Самата Велислава Дърева досега не е отговорила на упреците, но само седмица преди да публикува позицията си, тя заяви по Нова телевизия: „Това, което става у нас, е хубаво. Това е преломен момент в развитието на българското общество, след като 25 години ние сме в ситуация на непрекъсната разруха на държавата, хората излизат и казват: „Искаме си държавата".