

Тялото на предполагаемия наемник е увито 6-7 пъти във верига, която е закрепена около кръста с болтове. В нея е сложен и 50-килограмов камък. Лицето е обезобразено, а заради липса на пръсти не могат да се вземат отпечатъци. ДНК профилът, извлечен от трупа, не съвпада с нито един от профилите в базата данни на МВР. Предполага се, че става дума за руснак.
На 12 октомври същата година в Перник е убит Райко Кръвта. Тогава разследващите правят нова връзка. Появява се твърдението, че перничанинът може да е поръчал Георги Илиев, а физическият убиец да е намереният на брега мъж. По-късно човек от подземния свят подхвърля на МВР версията, че това е 33-годишният украинец Олег Ищенко.
Още през 2007 г. делото за разстрела на Георги Илиев е възобновено. Дори и след 20 съдебни експертизи обаче, доказателствата така и не стигнаха, за да се изготви обвинителен акт. През годините се лансират и версии, че Георги Илиев е убит от конкурентите от СИК, като поръчката е минала през изчезналия по-късно благоевградчанин Кирил Цветанов-Буята. Била използвана същата схема - със същите поръчители и посредници, както и при разстрела на банкера Емил Кюлев на 26 октомври 2005 г. Това става 3 месеца след убийството на Георги Илиев.
Така убийството на Георги Илиев остава в полицейските папки най-вече с приликите с разстрела на Илия Павлов през 2003 г. И двете убийства са извършени от разстояние 40-50 метра, и след двете бяха намерени трупове уж на наемници. Ден след разстрела на Павлов бе убит молдовецът Степан Рибаков, а дни след екзекуцията на Големия изскочи трупът на украинеца.
Убитият радиоводещ Боби Цаков пък имаше своя версия: твърдеше, че Мето Илиенски е поръчал убийството на Георги Илиев. Твърдеше още, че Георги Илиев пък е поръчал убийството на Косьо Самоковеца в Амстердам.
От Големия до Малкия Фатик през Тодор Живков...
Третият мъртъв от хорото на сватбата на Илиенски е Филип Найденов - Фатик. Бащата на Фатик - Исмет Тюркмен Шабан е доста популярен в бизнес средите още през 80-те години, по време на соца. Сириец по произход, той пристига в България през 60-те години, след като вече има издадена смъртна присъда в Турция по обвинения за различни престъпления, между които и трафик на наркотици.
Исмет Шабан успява да завърже приятелства сред политическия елит на страната, включително и със семейството на Тодор Живков. Включва се в организирането на контрабандни канали, които по онова време са под ръководството на МВР и Държавна сигурност. Изнасят се забранени стоки, най-вече оръжие. За заслуги в тази област Шабан дори е награден с орден “Кирил и Методий” I степен.
Твърди се, че Големият Фатик прокарва в България производството на каптагон (синтетичен наркотик от групата на амфетамините) и посредничи при големи сделки с Близкия изток. Обществена тайна са големите количества наркотици, произвеждани под покровителството на държавата и по-точно на лицата представляващи нейните органи. Това доказва доклад на специална група от МВР, написан през 1991 г.
Големият Фатик умира от панкреатит през 1998 г., а бизнесът му е наследен от сина му. Името Филип Димитров Найденов, както се нарича по паспорт Фатик, е знак на благодарност и уважение към бащата на Илия Павлов – Павел Найденов. Със шефа на Мултигруп двамата са били в близки отношения, както и с починалия от рак собственик на “Мобилтел” - Владимир Грашнов.
Твърди се, че Иван Тодоров-Доктора е ученик именно на фамилията Шабан. При тях усвоява тънкостите на контрабандата, която развива под "чадъра" на не една и две политически сили.
Фатик е имал дялове от “Унисон” – фирмата на убития през 1997 г. Емил Димитров-Макарона.
Според запознати основния му бизнес е бил с трафик на луксозни автомобили. Колите тръгвали от Италия под контрола на мафията и пристигали тук, като по-голямата част продължава за Русия и Близкия изток.
След 1990 г. Фатик успял да вкара повече от 50 000 луксозни коли. Васил Илиев е застрелян в Мерцедес-а , който купил на същия ден от “Бабата”. Мерцедесите на Константин Димитров – Самоковеца са купувани от същото място – за по 1000 лева.
Името на бизнесмена се свързва и с трафик на наркотици и контрабанда.
Затова и след убийството му главният секретар на МВР по онова време ген. Бойко Борисов обявява трите основни мотива на убийството, по които работи следствието: лични, контрабанда и трафик на крадени коли. С това ролята на МВР сякаш се изчерпва. Оттам насетне не следват никакви разкрития.
Периодично обаче МВР се активира за пред публиката. Задържани са шестима заподозряни след ДНК тест на следи в опожарения Фолксваген Голф, с който са пътували атентаторите: Йосиф Йосифов – Йоско, Асен Петров – Шаки, Стефан и Даниел Георгиеви, Ивайло Симеонов и Борис Арсов - Арчо. Впоследствие са освободени с мярка за неотклонение – парична гаранция. Доказателствата или липсват или са доста оскъдни.
На 19 август 2003 г. около 11.30 часа сутринта сребрист мерцедес S600 с регистрационен номер BB FN 888 (BB- от baba, в превод от турски “баща” , F – Фатик N- Найденов), идващ от Бояна по бул. България, пътуващ за хотел Хилтън, спира на кръстовището с бул. "Гоце Делчев" на червен светофар. В този момент по диагонал отдясно набива спирачки Фолскваген Голф със затъмнени стъкла. От него изкачат двойка маскирани мъже и откриват стрелба с автомати АК-47, като единия започва да стреля по задното стъкло на лимузината, а другият надупчва цялата й дясна страна. Някои от свидетелите твърдят, че стрелецът е бил един. Целта на атентаторите е седналият на задната дясна седалка Филип Найденов - Малкия Фатик.
Румен Желязков – Жабока, шофьорът на Фатик, запазил самообладание, дал газ по бул. "Гоце Делчев" към ВМА. След минути пристигнали, но Фатик вече е мъртъв.
Две години по-късно, на 15 април в с. Душинки, Брезник е намерен трупът на бившия борец, с куршум в слепоочието и пистолет “Парабел” в ръката. Основната версия за смъртта е самоубийство. Но мнозина не вярват в нея.
Такава е съдбата на тримата големи от снимката "Хорото на смъртта"
Любопитен епизод е шамарът, който Георги Илиев удря на соственика на "Биад" Слави Бинев. Медиите пишат: "Мутри се биха". След време Илиев е убит, а Бинев се включва в политиката, става дори евродепутат от "Атака", а в момента е депутат в редиците на Патриотичния фронт.
Интересно е и друго: защо МВР, службите и прокуратурата не успяват да разкрият нито едно от т.нар. знакови убийства? Толкова ли са безпомощни? Според чуждестранни експерти, в страна като България, с малко население, не е толкова трудно да се стесни кръгът и да се открият извършителите и поръчителите на тези публични екзекуции. Това обаче не става.
Основната причина, разбира се, е обвързаността на жертвите с хора от политическия елит. Не е тайна, че за да въртят своя легален и нелегален бизнес, босовете от ъндърграунда трябва да имат закрилата на партийни централи и хора от управлението. Имат го.
Това навежда на мисълта, че е много вероятно точно политици да са поръчвали смъртта им, когато вече не са били нужни. Щом ги няма "героите" няма и кой да проговори и да издаде мръсните тайни за прехода и политиците, които го извършиха. Няма човек, няма проблем, обичал да казва бащата на народите ЙосифВисарионович. Изглежда тази мисъл все още важи в България.
В управленските структури на МВР и службите са работили немалко хора, свързани с Георги Илиев, Мето Илиенски и Фатик. Те също нямат полза от разкриване на истината за убийствата. Разплитането на подобни заговори би доказало пред Европа, че в България от десетилетия управлява политико-криминална мафия, която създава своите "офицери" в средите на подземния свят, а след това ги премахва. И много други неудобни истини биха излезли...
Послучай 10-годишнината от убийството на Георги Илиев в родния му Кюстендил се провел възпоменателен турнир по футбол. Участниците в турнира носели фаелки с лика на Големия. Присъствали известни спортисти, треньори и съдии, както и приятели и бизнесмени. Някои от тези хора приемат убитите знакови лица от ъндърграунда за герои.
Източник: Фрог нюз