ПФК Бургас победи отбор от А група`

ПФК Бургас победи отбор от А група` - E-Burgas.com
Burgas-Haskovo Burgas-Haskovo   Отборът на ПФК Бургас победи с 1:0 Хасково в контролна среща, играна в Елхово. Единственото попадение бе дело на Георги Станчев в 23-ата минута. Двубоят бе ръководен от съдийска бригада в състав – гл. съдия Живко Недялков, с помощници Мурад Вели и Мирослав Желев. Двубоят започна равностойно, като в началните минути положения и пред двете врати липсваха. В 13-ата минута изстрел на Цонков от свободен удар мина над напречната греда. Три минути по-късно наставникът на Бургас Ангел Стойков трябваше да извърши принудителна смяна, като на мястото на получилия контузия Любенов в игра се появи Борисов. В 17-ата минута Тодоров отправи опасен удар, но вратарят на Хасково улови. Резултатът бе открит в 23-ата минута, когато Станчев се възползва от неразбирателство в противниковата отбрана и пусна топката покрай излезлия напред страж на Хасково. Десет минути преди края на полувремето елитният тим изпусна единственото си голово положение за първата част. Емил Ангелов остана сам срещу вратаря на Бургас, но Стоянов отрази удара му. В 40-ата минута Анатоли Тодоров можеше да удвои преднината за своя отбор, но изстрелът му от свободен удар бе избит с мъка от Банков. През второто полувреме многото смени в състава на Бургас оказаха влияние върху играта им, но все пак те успяха задържат преднината си. „Много полезна контрола за нашия отбор. Играхме срещу стойностен отбор, участник в „А” група. Победата е важна от тази гледна точка, че ще вдъхне допълнително самочувствието на момчетата. Доволен съм от всички – раздадоха се максимално. Въпреки че това бе приятелски двубой, момчета не се пестиха и мисля, че заслужено стигнахме до победата”, заяви след срещата наставникът на бургазлии Ангел Стойков. Състав на ПФК Бургас: Г. Стоянов, Ю. Иванов, П. Патев, Т. Гочев, Я. Пехливанов, Цв. Цонков, Ж. Хаджиев, М. Радев, Ан. Тодоров, Г. Станчев, Л. Любенов (Хр. Славов, Пл. Димитров, Ст. Калпаклиев, Сл. Костенски, Ст. Мантаров, Б. Борисов, П. Колев, А. Ахмедов, Д. Мавров)