Силна градушка удари района на Поморие и за минути превърна пътя Ахелой – Поморие в ледена пързалка. Резултатът – пет катастрофи почти едновременно и автомобил, обърнат по таван.
Ситуацията се е влошила рязко. Свидетели описват как за броени минути пътят побелява като сняг, видимостта пада, а колите започват да губят контрол.
Най-тежкият инцидент е в района на Каменар, където автомобил се преобръща по таван. Други коли излизат от пътя и попадат в канавки.
Причината е ясна – несъобразена скорост върху заледената настилка. При температура около 8 градуса и интензивна градушка, асфалтът става хлъзгав като лед.
Към момента няма данни за тежко пострадали. Един шофьор е потърсил медицинска помощ самостоятелно. Щетите са основно материални.
Полицията предупреждава: участъкът остава рисков, възможни са нови инциденти.
