
Най-често столът се ползваше от служителите на КАТ, които работят на смени, честа практика обаче беше в стола да влизат и външни на системата лица, които да се възползват от намалението. В момента в нито едно от районните управления в Бургас няма барче или лавка, където да се предлага кафе или дребни пакетирани стоки и закуски.
В стола, който бе известен в началото на демокрацията като ресторант „Бургас”, работеха шестима души, които бяха готвачи, сервитьори и чистачи. Сега те ще бъдат съкратени. Не е ясно какво ще е бъдещето на имотите, които се държаха от въпросното звено и дали Министерството ще ги отдава под наем на ползватели, както и дали полицаите ще бъдат допълнително субсидирани с пари за храна.
"Подета е инициатива да се закрие сектор „Обществено хранене” – нямало пари, затова предстои масова ликвидация. Същевременно в складовете има хранителни продукти за над 300 000 лв., с кратък срок на годност – месо, зеленчуци, млечни продукти, колбаси. Но тъй като сме служители и имаме заповед да не работим, всичко се разваля”, обясниха хората от звеното, които са пред съкращение.
Синдикатите към МВР настояват столовете да не бъдат закривани, защото в случая става въпрос за социална придобивка. Храната в столовете на един полицай излиза близо 4 лв. Въпреки това от тази привилегия не могат да се възползват всички служители на МВР, защото столовете не покриват цялата територия на областните дирекции в страната.
Неофициално се твърди, че намерението на МВР е да продължи храненето на полицаите, но като отдаде столовете под наем на фирми, които да се грижат за тази дейност. БЛИЦ