Европриказката на Лудогорец приключи

Европриказката на Лудогорец приключи - E-Burgas.com
[caption id="attachment_66487" align="aligncenter" width="640"]снимка: БНТ снимка: БНТ[/caption] Европейският поход на Лудогорец приключи. Родните шампиони загубиха на „Местая” с 0:1 и с общ резултат 0:4 отпадат от турнира Лига Европа. Голът за испанците отбеляза Алкасер в 59- ата минута. Срещата започна равностойно, като в определени моменти Лудогорец бе по- активният и креативен отбор. Постепенно домакините наложиха своята игра и започнаха да доминират на терена. До по- опасни положения пред вратата на Влади Стоянов обаче така и не се стигна до 45- ата минута на първото полувреме. Тогава Дани Парехо стреля свободен удар, но топката се отклони от напречната греда. Втората част започна с натиск на Валенсия. Логичното се случи в 59- ата минута. Картабиа центрира отляво, Пако Алкасер изпревари Моци и с глава направи безпомощен българския страж. Само 5 минути по- късно „орлите” имаха възможност да изравнят, но първо удар на Безяк бе избит от Алвес, а последвалият изстрел на Александров мина на сантиметри в аут. До края на мача и двата отбора си размениха по няколко голови положения, но до ново попадение не се стигна.