Черноморец загуби от Локо (ГО)

Черноморец загуби от Локо (ГО) - E-Burgas.com
Черноморец - Монтана„Локомотив” (ГО) безпроблемно победи с 2:0 бургаския „Черноморец”, като отбеляза по един гол и през двете полувремена. Домакините започнаха напористо и удари на Карапетров и Балъков профучаха покрай гредите. В 33-ата минута логично се стигна и до първия гол. Илия Карапетров мощно проби през центъра и излезе срещу вратата, като пусна на Янаки Смирнов. С едно докосване покрай плонжа на вратаря нападателят наниза седмото си попадение в първенството, което го изведе начело сред голмайсторите в групата – 1:0. Надмощието продължи и в 40-ата минута локомотивци бяха на крачка от второ попадение. Фиданин стреля остро и вратарят Тодоров изби топката, но тя попадна у Антоний Балъков, който технично го прехвърли. Кълбото обаче мина на сантиметри от десния стълб. Гостите отговориха с удар на Танев над гредата след заучено положение. В самия край на полувремето силен удар на Атанас Димитров мина над вратата. През втората част играта се развиваше предимно в центъра, като черноморци търсеха изравняване, но почти не стигаха до голов удар. Само далечен параболичен изстрел на Ивайло Петров в 65-ата минута мина до гредата. Локомотивци дебнеха момента за нов решителен удар. Опасен пробив на Смирнов в 70-ата минута завърши с неточен пас. В 81-ата минута Атанасов от гостите фаулира на ъгъла на пеналта откъсващия се сам срещу вратаря Фиданин, но не получи втори жълт картон. След центрирането от фаула на Явор Генчев Смирнов с глава стреля над гредата. Вторият гол падна в 83-ата минута след пробив и отличен пас на Фиданин към Любо Генчев, който с едно докосване направи 2:0. В 88-ата минута Гуцев събори откъсващия се сам срещу вратаря Фиданин, но получи само жълт картон. Локомотивци в последните минути заиграха с много настроение и бяха на крачка от класическа победа, но хубав удар на Любо Генчев от движение мина над гредата. Източник: sport-vt.com