Нефтохимик отстрани Ботев /Враца/ с гол-шедьовър

Нефтохимик отстрани Ботев /Враца/ с гол-шедьовър - E-Burgas.com
Нефтохимик победи с минималното 1:0 елитния Ботев /Враца/ и продължи напред към осминафиналите на турнира за Купа България. "Шейховете" достигнаха до успеха с гол-шедьовър на завърналия се в стартовия състав Станимир Андонов. Старши треньорът Димчо Ненов бе направил известни корекции в титулярната единайсеторка, от която изненадващо бе отпаднал Любомир Божинов. Ненов заложи на 4-2-3-1. На вратата бе Божидар Стойчев, пред него игра карето - Лефтеров, Молдованов, Патев и Юри Иванов. Като дефанзивни полузащитници оперираха Момчил Желев и Станимир Митев, а офанзивни бяха Емануил Манев, Станимир Андонов и Христо Лемперов. Напред бе забит Жикво Петков. Подкрепяни от близо 1500 зрители на "Лазур", бургазлии взеха инициативата още в самото начало на срещата. В 5-ата минута след мощен пробив по десния фланг Христо Лемперов центрира в наказателното поле на гостите и там Станимир Андонов с елегантно докосване, отклони коженото кълбо и го прати в мрежата на слисания Христо Митов за 1:0. В 17-ата заради засада бе отменено попадение на Александър Якимов. В 35-ата минута пък току-що влезлият Любо Божинов качи топката на главата на Петков, който с летящ плонж я прати на сантиметри от левия страничен стълб на Митов. През втората част наставникът на Ботев /Враца/ направи две бързи смени, нещо, което даде определен превес на гостите. Те обаче така и не стигаха до чисто голово положение. Нефтохимик заигра на контри и на няколко пъти можеше да огорчи съперника си. Така например в 71-ата минута Станимир Андонов солово проби в наказателното поле на гостите, центрира остро към Емануил Манев и младекият национал се размина на сантиметри от коженото кълбо. В 77-ата минута Игнасио Варела навърза като на шега цялата защита на домакините, но би встрани от целта. В 83-ата минута Борис Танев от Ботев /Враца/, изскочи сам срещу Божидар Стойчев, но бе разконцентриран и изпусна златна възможност за изравнително попадение. Жребият за следващия кръг на турнира ще се тегли в понеделник. Нефтохимик: Божидар Стойчев, Диян Лефтеров, Диян Молдованов, Петър Патев, Юри Иванов, Момчил Желев /79 Велин Дамянов/, Станимир Митев, Христо Лемперов /27 Любомир Божинов/, Емануил Манев, Станимир Андонов /82 Димитър Благов/, Живко Петков Ботев /Враца/: Христо Митов, Руслан Куанг, Асен Георгиев, Мартин Василев, Николай Мариов /60 Радослав Георгиев/, Николай Николов, Весислав Димитров /69 Борис Танев/, Александър Якимов, Игнасио Варела, Витомир Ангелов /46 Кирил Иванов/, Любомир Галинов Голмайстор:  Станимир Андонов /5 минута/ Жълти картони: Стойчев, Лефтеров, Манев и Петков /Нефтохимик/, Галинов /Ботев/