Бургаският "Дея спорт" спря възхода на "Пирин"

Бургаският
Снимка startphoto.bg

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) спряха победната серия на Пирин (Разлог). Воденият от Венцислав Симеонов тим се наложи над разложани с 3:1 (29:27, 16:25, 25:19, 25:15) в среща от 18-и кръг на шампионата, изиграна в зала "Младост", съобщи най-големият волейболем портал BGvolleyball.com.

Дея заема шестата позиция с 38 точки (13 победи, 5 загуби), отборът от Югозапада е трети с 41 точки (15 победи, 3 загуби).

Играта започна точка за точка, след което двата отбора размениха водачеството. Постепенно бургазлии овладяха положението и поеха инициативата. В ключовите моменти съперникът вкара интрига и борбата продължи до края. Момчетата на Венцислав Симеонов показаха по-силен дух и воля, като поведоха в мача след 4 геймбола.

Ролите се размениха във втората част, където разложани доминираха изцяло.

В следващите два гейма домакините бяха пълен хегемон и се поздравиха с 13-ия си успех в елита.

Най-резултатен бе Виталий Василев със 17 точки (1 ас, 2 блокади), с 13 точки завърши Тодор Вълчев (1 ас). Денис Чвдаров добави 11 точки (1 ас, 2 блокади). За съперника Спас Байрев бе над всички с 27 точки (2 аса, 2 блокади), Александър Симеонов приключи с 12 точки (1 блокада).