
В сравнение с предходни проучвания своите позиции на този етап запазват и "България без цензура" и Реформаторския блок. Делът на респондентите, които подкрепят коалиция "България без цензура" възлиза на 6.4 % от заявилите, че ще гласуват . Реформаторският блок получава 6,2 % от вота на заявилите, че ще гласуват.
По-добри изходни позиции в началото на предизборната кампания, в сравнение с предходно наше проучване в края на юли, показва АБВ. Подкрепа за тях заявяват 5,6 % от респондентите, които декларират, че ще гласуват в предстоящия вот (3,7 % от всички), което означава, че АБВ биха получили парламентарно представителство, ако изборите бяха към момента на проучването. Сред причините за това биха могли да се причислят безконфликтния процес на номинации и разпознаваемите имена от различни сфери на обществения живот, които формацията съумя да номинира.
Сериозен потенциал да спечели депутатски мандати показва и коалицията "Патриотичен фронт", която получава подкрепата на 3,9 % от заявилите, че ще гласуват(2,6 % от всички). Своите шансове за преодоляване на изборната бариера на този етап запазва и "Атака" с подкрепа от 3,7 % от гласуващите (2,4 % от всички).
Основното предизвикателство пред двете патриотични формации е доколко ще успеят да мобилизират своите гласоподаватели и твърди електорални ядра в рамките на предстоящата предизборна кампания./БЛИЦ