Конен турнир по случай Тодоровден се проведе днес в конната база „Парк Езеро“ в Бургас. Времето бе благосклонно и въпреки силния и студен вятър, състезанието се проведе пред сравнително голям брой публика. Притесненията на организаторите бяха свързани с евентуален дъжд, което можеше да доведе до отменяне на събитието.
Под множеството погледи и десетки обективи жокеите и техните коне показаха най-доброто от себе си в няколко дисциплини. В състезанието се включиха и по-неопитни животни, яздени от деца и аматьори. Първоначално те прескачаха ниска и любителска височина, на едва няколко сантиметра от земята. След това летвите бяха вдигнати постепенно – първо на 80 см., после на един метър и накрая на метър и двадесет сантиметра.

Голяма част от конете, участавли днес, са собственост на общината и се използват за рехабилитация на болни деца. Популярната напоследък хипотерапия помага на деца с опорно-двигателни увреждания
Най-голямата атракция бе конят на актьора
Юрий Ангелов, познат в ролята си на Распутин от хитовия сериал „7 часа разлика”, чието участие бе обявено още преди няколко дни.
Днешното събитие бе посветено на Тодоровден, който е известен още като Конски Великден.