Шахматисти се съревноваваха на турнир в Средец

Шахматисти се съревноваваха на турнир в Средец - E-Burgas.com
14 любители на “царската игра „ се впуснаха в оспорвана надпревара  за призовите места в турнир по шах организиран от  Община Средец. Турнирът се провежда в чест на  националния празник на България . По регламент противниците на шахматната дъска трябваше да  изиграят два от три игри за определяне на победител, а предвижването в класирането ставаше на принципа на директни елиминации. Най амбициозни се оказаха хлапета на възраст  12 - 13 години, които  показаха завидни умения на шахматната дъска. 13 годишният Живко Стайков дори достигна до полуфиналите на крачка от почетната стълбичка. Без загуба на първото място се нареди Георги Палов, втори се класира  Георги Вълчев. Той е треньор в местния любителски клуб по шахмат към Младежко Сдружение "Нашето Място". Трето място зае  Валентин Добрев. Участниците в турнира награди  Сергей Стоилов - Директор в дирекция "Образование, култура, спорт, социални и младежки дейности". Той пожела на шахматистите  да бъдат все така активни в общинските спортни мероприятия и да развиват своите умения в шахматната игра.