Победната серия на Нефтохимик свърши в София

Победната серия на Нефтохимик свърши в София - E-Burgas.com
[caption id="attachment_62940" align="aligncenter" width="598"]снимка: bgbasket.com снимка: bgbasket.com[/caption] Женският Левски продължава силната си серия в НБЛ-жени и вече има осем поредни победи. Днес отборът бе домакин на Нефтохимик 2010, който имаше пет успеха в последните си пет мача, и прекъсна серията му с резултат 74-58. Бургазлийки изиграха силно първо полувреме, но след паузата „сините” обърнаха резултата и вече имат 14 победи и 3 загуби в актива си и продължават да са лидери в класирането. Нефтохимик пък е с 10-6 и заема четвъртото място към момента. В следващия кръг Левски гостува на Хасково 2012, а Нефтохимик посреща Дунав 8806, пише bgbasket.com. След много силни първи минути и серия от 12-1 в полза на бургазлийки, те поведоха със 17-5, а стабилната разлика се запази до края на първата четвърт, когато беше 13 точки. Левски не позволи разликата да се увеличи до почивката, но и не успя да стопи много от нея. След равностойна втора част таблото показваше 40-30 в полза на Нефтохимик. Страхотна серия от 15-1 на Левски малко пред подновяването на играта бързо обърна резултата, а срещата влезе в заключителните си 10 минути при равен резултат. Серия от 15-2 на домакините в средата на решителната част реши мача, давайки им комфортна преднина. Левски спечели с 6 борби повече, а също имаше доста по-добра успеваемост общо от игра – 48% срещу 35% на Нефтохимик, който беше 2/12 от тройката. „Сините” вкарваха основно под коша, където имаха цели 58 точки срещу 26 на съперника, а освен това предизвикаха 13 негови грешки, извършвайки само 6. Шарел Алън изигра много силен мач и се приближи до трипъл дабъл – 20 точки, 9 асистенции и 8 борби. С дабъл дабъл от 18 точки и 13 борби се включи Наташа Попович, а този на Христина Иванова бе от 16 точки и 11 борби. За Нефтохимик най-резултатна със 17 точки плюс 7 борби бе Борислава Христова, 14 плюс 10 добави Секуина Томас, а 12 и 12 – Глория Браун.