Нефтохимик загуби титлата в баскетбола

Нефтохимик загуби титлата в баскетбола - E-Burgas.com
[caption id="attachment_12448" align="alignleft" width="278" caption="снимка: Гонг"][/caption] Баскетболният Нефтохимик сдаде титлата, след нова загуба от Дунав в женското баскетболно първенство. Този път селекцията на Петко Маринов загуби с 67:52.  Общият резултат от финалната серия пък стана 3:1 победи за Дунав. Звездата на Дунав  Ейдриън Джонсън получи индивидуални награди за Реализатор номер едно на редовния сезон и MVP на финалите, а лидерът на Нефтохимик Катерина Дорогобузова стана MVP на редовния сезон. В четвъртия, последен мач от серията, Нефтохимик игра без една от основните си състезателки Олга Дубровина, която се контузи. Първото полувреме на този сблъсък бе изключително равностойна, но след почивката Дунав натисна сериозно, позволи на съперника да реализира само шест точки за 10 минути. Тук русенки пречупиха съперника, и успяха да затворят успешно срещата, с което спечелиха и серията и титлата. За шампионките Ейдриън Джонсън записа 34 точки в този двубой, Виолина Кочева добави 10 точки и девет борби, а Христина Минкова се отчете с осем точки и 11 борби. За Нефтохимик Ана Соколан вкара 16 точки, а Габриела Костова вкара 10. източник: Гонг