Нефтохимик се завърна на „Лазур“ с победа /снимки/

Нефтохимик се завърна на „Лазур“ с победа /снимки/ - E-Burgas.com
Нефтохимик се наложи с минималното 1:0 над аматьорския Мастер /Бургас/ в официалното си представяне на отбора за новия сезон. С тази среща шейховете се завърнаха на стадион "Лазур". В самия двубой селекцията на Димчо Ненов победи, но не успя да убеди привържениците си, че е в оптимална форма 15-ина дни преди началото на шампионата. Зелените започнаха по-активно срещата и още в 3-ата минута Любомир Божинов можеше да открие резултата, но ударът му срещна горната греда над стража на гостите Свилен Нотев. В 30-ата минута Живко Петков с далечен удар нацели гредата. Две минути по-късно Емануил Манев пробва мерника си с мощна тупалка от 20-ина метра, топката обаче прелетя далеч от целта. С това общо взето се изчерпаха и по-интересните моменти от първата част на срещата. През второто полувреме Нефтохимик продължи да контролира играта, но чистите голови положения се брояха на пръстите на едната ръка. За сметка на това Мастер показа, че може и да изненада неприятно домакините, като в 51-ата минута юношата на шейховете Антон Иванов едва не откри резултата. В 64-ата минута заради груб фаул, главният съдия Ахмед Ахмед показа директен червен картон на Галин Димов. След договорка между двата отбора на терена все пак се появи нов играч на Нефтохимик - Христо Лемперов, който заигра на позицията на изгонения Димов. В 73-ата минута зелените все пак стигнаха до гол. След разбъркване пред наказателното поле на Мастер Емануил Манев с премерен удар от 15-ина метра опъна мрежата на Гаргов за 1:0 в полза на Нефтохимик. Три минути по-късно удобна възможност се отвори и пред Петър Колев, но той я пропиля с лека ръка. В последните 20-ина минути на срещата неофициален дебют за зелените направи Атанас Курдов, който замени голмайстора от лятната подготовка Живко Петков. Бъдещето на Курдов ще стане ясно в следващите дни. Нефтохимик: Цв.Димитров/46 Божидар Стойчев/, Юри Иванов, Диян Молдованов /56 Петър Патев/, Георги Хашев /75 Велин Дамянов/, Галин Димов /65 Христо Лемперов/, ЛюбоБожинов /70 Георги Калояно/, Момчил Желев /74 Владимир Бахъров/, Емануил Манев, Живко Петков /70 Атанас Курдов/, Станимир Андонов/73 Петър Колев/, Димитър Благов Мастер: Нотев, Рачев, Пл.Димитров, Стойчев, Димов, Ан.Иванов, Дерменджиев, Мантаров, Момчилов, Ст.Ненов, Гочев