Славия с трудна победа над Нефтохимик

Славия с трудна победа над Нефтохимик - E-Burgas.com
Обновеният тим на Нефтохимик даде сериозен отпор на елитния Славия и бе на път да го изненада на собствения му терен. Белите все пак достигнаха до трудна победа с 2:1, но в по-голяма част от двубоя бургазлии водеха играта. В 24-ата минута Адриан Олегов с глава вкара топката в мрежата на Славия, но тъчреферът Деница Крумова маркира засада. Пет минути по-късно Стамен Ангелов отрадна топката от противников футболист, напредна по лявото крило, подаде към непокрития Емануил Манев, който от 5-6 метра се разписа за 0:1 в полза на Нефтохимик. При първата си по-сериозна атака белите успяха да върнат попадението, чрез Георги Христов. И в двата отбора през втората част имаше доста смени, нещо, което намали темпото. Нефтохимик като цяло обаче диктуваше играта. При едно от редките си влизания в половината на бургазлии Радослав Димитров центрира от корнер, след което се получи разбъркване и Живко Желев се оказа най-съобразителен и покачи на 2:1. През първото полувреме на двубоя феновете на двата отбора се спречкаха. Според спортно издание ултрас на Нефтохимик е пострадал сериозно. Привърженици на шейховете обаче разкриха, че мелето не е било чак толкова сериозно. НЕФТОХИМИК: Станев, Иванов, Олегов, Молдованов, Лефтеров, Димов, Г. Калоянов, Манев, Ангелов, Божинов, В. Калоянов (след почивката влизат: Стойчев, Костов, Желев, Канелов, Христов, Колев, Коларов)