Шампионска купа и куп медали за бургаската борба

Шампионска купа и куп медали за бургаската борба  - E-Burgas.com

Блестящо представяне на Държавното първенство по свободна борба за юноши и девойки до 20 години записаха бургаските отбори. Клуб "Бургас", с треньор Николай Дачев спечели купата за отборен първенец по най-убедителен начин при девойките със 148 точки. Следват "Плевен" с 82 точки, "Атлетик" Пловдив със 78 и "Левски" със 75 точки.

Нашите момичета завоюваха и куп медали в индивидуалното класиране. Сребърни отличия заслужиха Деница Илиева в кат.59 кг и Христиана Димитрова до 65 кг. Бронзови медалистки са Теодора Станкова до 53 кг, Андрея Георгиева до 59 кг, Габриела Атанасова до 65 кг, Драгомира Паскова до 57 кг, Надежда Иванова до 62 кг, Теодора Рачева и Михаела Христова до 72 кг и Диана Благинова до 76 кг. Антъни Бояджиев спечели сребро за клуб "Бургас" в кат. 53 кг. при юношите. Христиана Димитрова, Теодора Станкова и Антъни Бояджиев са ученици в Спортното училище "Юрий Гагарин".

Отлично се представиха на тепиха в зала "Бойчо Брънзов" и юношите на "Черноморец", които заеха трето място в отборното класиране със 100 точки. Сребърен медалист е Мустафа Мустафа до 79 кг. Бронзово отличие спечелиха Ерол Галип до 70 кг и Христо Ташев до 79 кг. Пети места заеха Живко Чолаков до 65 кг, Димитър Атанасов до 70 кг и Халил Халил до 74 кг. Галип, Мустафа и Атанасов са възпитаници на Спортното училище.

Шампионите и медалистите бяха наградени от Диана Саватева- зам.кмет "Култура, туризъм и спорт", Веселина Деведжиева- началник отдел "Спорт" в Община Бургас и генералния секретар на БФБорба Валентин Райчев - олимпийски шампион по борба.

Схватките изгледа и легендата на бургаската борба Дончо Жеков.