Нефтохимик загуби третия мач срещу Дунав с 13 точки разлика

Нефтохимик загуби третия мач срещу Дунав с 13 точки разлика - E-Burgas.com
Баскетболистките на Нефтохимик загубиха третата среща от серията за шампионската титла на България срещу Дунав в Русе с 68:81 и вече изостават с 1:2 победи. Кристина Сантяго беше с няй-голям принос за победата на домакините, като отбеляза 28 точки и добави 17 борби. Радостина Димитрова и Мерике Андерсон също се представиха на ниво и приключиха съответно с по 13 и 12 точки, а Аманда Джонсън и Цветомира Шаренкапова вкараха съответно по 11 и 10 точки. Виве Кай-Ребане отбеляза 20 точки за бургазлийки, а Мария Желязкова и Олга Дубровина завършиха съответно с по 13 и 10 точки. Баскетболистките на Нефтохимик бяха по-концентрирани в началото на мача, което им позволи да поведат и да задържат лидерството си до края на първата четвърт – 18:13, но през вторите десет минути ситуацията на терена се преобърна на 180 градуса, след като русенки затегнаха защитата, а в нападение Сантяго и Димитрова не спираха да тормозят защитата на съперника и резултата не закъсня – 32:28 и пълен обрат за Дунав. Възпитаничките на Георги Божков продължиха да стоят по-добре на терена и през цялото второ полувреме. Баскетболистките на Нефтохимик направиха всичко възможно, за да си върнат лидерството, но улисани в атаки забравиха да играят в защита, което бе моментално наказани. След 30 минути Дунав бе напред с 56:47, а в заключителните десет минути гостенките от Бургас свалиха напълно гарда, което гарантира победата на Дунав 8806 – 81:68. Утре в Русе е следващият мач от серията. Победата за баскетболистките на Нефтохимик е задължителна, защото при загуба серията ще приключи и жените на Дунав ще триумфират с шампионската титла.