Нефтохимик загуби от Дунав в драма с две продължения. Зелените фенове създадоха добра атмосфера - E-Burgas.com
Баскетболистките на Нефтохимик загубиха по изключително драматичен начин първата среща от серията до три победи за шампионската титла на България срещу Дунав след две продължения. Първите две четвърти преминаха при превъзходство на Дунав и почивката дойде при резултат 36:45. През третата и четвъртата част гостенките от Русе успяваха да поддържат добра точкова разлика и в 5 минути преди края поведоха с 12 точки. Тогава обаче бургазлийки започнаха да налагат невероятна преса и успяха да достигнат до равенство в края на редовното време 76:76. Едно продължение не стигна на двата отбора да се победят, но във второто Дунав показаха повече нерви и се поздравиха с крайния успех при 92:96. За Нефтохимик най-точна бе Ашли Гейл с 30 точки, а Олга Дубровина добави 29. От Дунав с 30 точки се отличи Кристина Сантяго. "Аз съм доволен, че момичетата се върнаха от един загубен мач и можеше и да спечелим, но явно нямаме класа за такива победи. По-спокойният, по- уравновесеният беше отборът на Дунав Русе. Не съм много голям оптимист за утрешния втори мач с Дунав заради късата ни резервна скамейка", каза след края на срещата наставникът на Нефтохимик Петко Маринов. На мача присъства част от футболната агитка на Нефтохимик, която създаде много добра атмосфера и поддържа през цялото време бургаските баскетболистки. Имаше и гостуващи привърженици от Русе, които бяха основно семейства с деца. Между двата сектора в дадени моменти прехвърчаха искри, чуваха се нецензурни думи и заплахи за саморазправа, но до нещо по-сериозно не се стигна. Днес баскетболистките на Нефтохимик излизат във втора среща от серията срещу Дунав отново в зала "Бойчо Брънзов" от 18.00 часа.