Нефтохимик спечели гостуването на Септември в Симитли с 2:1

Нефтохимик спечели гостуването на Септември в Симитли с 2:1 - E-Burgas.com
Deprecated: strlen(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/eburgas/public_html/template/default/post.php on line 318
Нефтохимик спечели гостуването на Септември в Симитли с 2:1 и направи важна крачка към "А" група. “Шейховете” излязоха в състав: Караманов, Ю.Иванов, Патев, Хашев, Димов, Гамаков, Митев, Ангелов, Манев, Лемперов и Калоянов. На резервната скамейка са Димитров, И.Иванов, Молдованов, Желев, Петков, Георгиев и Божинов. Бургазлии откриха резултата в 15-а минута, когато Стамен Ангелов центрира към Васил Калоянов, който стрела, вратарят спаси, но Станимир Митев направи добавка и вкара топката във вратата на домакините. Седем минути по-късно футболистите на Нефтохимик успяха да отбележат втори гол, но този път страничният съдия вдигна високо флага си и отмени попадението. в 40-а минута домакините успяха да изравнят след гол от от пряк свободен удар на Андон Гущеров. През второто полувреме старши треньорът на бургазлии реши да засили атаката и пусна в игра Живко Петков и Любо Божинов, които замениха Галин Димов и Станимир Митев. В 55-а минута бургазлии направиха чудесна атака, но Живко Петков от 10 метра не успя да уцели вратата. В края на мача Нефтохимик получи правото да изпълни дузпа, но Любомир Божинов не успя да я реализира. Същият обаче успя да се реваншира в добавеното време, когато вкара за 1:2 и донесе победата за "шейховете". През следващия кръг Нефтохимик приема един от директните си конкуренти за влизане в "А" група Светкавица.