Нефтохимик посърна при завръщането си в „А“ група

Нефтохимик посърна при завръщането си в „А“ група - E-Burgas.com

nafta11

Отборът на Нефтохимик претърпя тежка загуба при завръщането си в „А“ група. „Зелените“ загубиха с 4:1 гостуването си на Литекс в Ловеч, въпреки че поведоха в резултата още в 14-тата минута. Тогава Калоянов бе спънат в наказателното поле на домакините, а Николай Чипев бе точен от бялата точка за 1:0. След откриването на резултата обаче, последваха тежки минути за Нефтохимик. Бургазлии рядко излизаха от наказателното си поле, а Литекс изтърва поредица от положения. Все пак в края на първото полувреме логичното се случи и домакините изравниха резултата с гол от дузпа след глупаво нарушение на Николай Чипев. Голът отбеляза новото попълнение на ловчанлии Джазула. 4 мин по-късно отново Дзаула наказа стража на гостите, този път от пряк свободен удар. Така давата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:1 за Литекс. През второто полувреме картината на терена не се промени и Литекс продължи с неспирните атаки, а Нефтохимик рядко минаваше центъра. В 59-тата минута Страхил Попов отбеляза за 3;1 с глава, а крайното 4:1 оформи Ваюши, след меко казано спорен гол. Така или иначе Нефтохимик се закотви на последното място още след първия кръг на шампионата, а с играта си загатна, че ще изпитва сериозни трудности в елита тази година. Поздравления заслужава агитката на гостите, която не спря да подкрепя любимците си през целия мач, дори след като резултатът стана плачевен за тях. Около 250 души бяха пропътували разстоянието до Ловеч за да пеят за Нефтохимик след 7 години изгнание в долните дивизии.