Нефтохимик изпусна Ботев /Враца/ като гост

Нефтохимик изпусна Ботев /Враца/ като гост - E-Burgas.com
Нефтохимик завърши 1:1 при гостуването си на елитния Ботев /Враца/ в мач от турнира за купата на България. „Шейховете” обаче има за какво да съжаляват, след като изнесоха отличен мач и дълго време водеха в резултата. Селекцията на Димчо Ненов проведе срещата учебникарски. „Шейховете” започнаха прибрано в своята половина и разчитаха на контри. Още в 10-ата минута след центиране, Румен Николов се оказа непокрит в наказателното поле на домакините и откри резултата - 0:1 в полза на Нефтохимик. Бургазлии като цяло диктуваха темпото и не оставяха мнтого свободни пространства на противниците си. Така до края на полувремето Ботев /Враца/, не успя да стигне до нито едно чисто голово положение пред Божидар Стойчев. В същото време гостите залагаха основно на контри, при които можеха и да удвоят преднината си, но малшанс ги лиши от ново попадение. През второто полувреме врачани излязоха по-мобилизирани и упражниха натиск. В 70-ата минута, току-що появилият се на терена Владислав Романов, изведе Андрей Атанасов, който прониза Божидар Стойчев за – 1:1. Домакините изпуснаха златна възможност в 93-ата минута, когато удар на Асен Георгиев с глава се удари в напречната греда.
Състав на Нефтохимик: Божидар Стойчев, Юри Иванов, Велин Дамянов, Диян Молдованов, Галин Димов, Станимир Андонов, Станимир Митев, Христо Лемперов, Емануил Манев, Румен Николов и Петър Колев