Черноморец стартира подготовката с убедителна победа

Черноморец стартира подготовката с убедителна победа - E-Burgas.com
Черноморец /Бургас/ победи с 5:1 Созопол в първата си контрола за тази година. Двубоят се игра на тренировъчната база „Гнездо на акули” , пред около 100-ина човека. Момчетата на Димитър Димитров доминираха през всичките 90 минути и заслужено постигнаха убедителния резултат. Първата част завърши при резултат 2:0 за бургазлии. Попаденията отбелязаха Костадин Дяков в 13-та минута и Преслав Йорданов в 38-та. В края на полувремето вратарят на бургазлии Янко Георгиев показа класа, след като спаси 11 метров наказателен удар. В началото на втората част гостите от Созопол върнаха едно попадение, автор на което стана Стефан Тошков. Десетина минути по-късно бургазлии също получиха право да изпълнят дузпа, след нарушение срещу Асис. Именно той я реазлизира. Последните две попадения, станаха дело на арменецът Самвел Мелконян, и марокански халф, каращ проби при акулите. Следващата контрола на Черноморец е на 25-ти януари /сряда/ с отбора на Спартак /Варна/. Срещата е насрочена за 14:30 часа, на кампуса.