Черноморец и Черно море завършиха 2:2

Черноморец и Черно море завършиха 2:2 - E-Burgas.com
„Черноморец-Бургас“ завърши 2:2 с тима на „Черно море“ в контролна среща. Мачът се игра на стадион „Лазур“ пред около 400 човека. До 60-та минута „акулите“ изоставаха с 0:2, но съумяха да се върнат в мача и да не го загубят. През първата част момчетата на Димитър Димитров определено оставиха инициативата на своя опонент и логично я завършиха с гол пасив. През второто полувреме бургазлии се посъживиха и вдигнаха оборотите. Въпреки това обаче допуснаха втори гол в 60-та минута. Последваха множество смени, които раздвижиха играта и логичното се случи. В 76-та минута Преслав Йорданов върна едно попадение след хубав удар от воле в наказателното поле. Малко след това моряците останаха с човек по-малко, след като техен играч беше изгонен с червен картон. „Акулите“ продължиха своя натиск и в самия край на двубоя Цветомир Цонков спаси своя отбор от поражението. Ветеранът на черноморци засече страхотно центриране на Венци Христов и фиксира крайното 2:2. Състав на Черноморец: Колев, Дянков, Терзиев, Фо-Поре, Луи, Паланков, Цонков, Хасан, Исуф, Гаел, Боли /Николов, Филипов, Самир, Стоянов, Христов, Балтанов, Балджийски, Йорданов/ Следващата контрола на „Черноморец-Бургас“ е на 1-ви август /сряда/ срещу тима на „Етър“ Велико Търново. Срещата ще се играе на стадион „Лазур“, като часът ще бъде уточнен допълнително.