Нефтохимик разби Раковски с 4:0 и отново излезе първи. Феновете избухнаха през второто полувреме (Снимки) - E-Burgas.com
Отборът на Нефтохимик разгроми временния лидер в "Б" група Раковски с 4:0 и така успя да го измести от първото място. Живко Петков откри за бургазлии още в първата минута след подаване от Момчил Желев. Само девет минути по-късно Георги Хашев покачи за 2:0 след центриране от корнер. В 30-а минута 3:0 за домакините направи Христо Лемперов, с което оформи резултата на почивката. През второто полувреме Нефтохимик успя да отбележи още един гол във вратата на гостите за 4:0, като в 81-а минута Галим Димов с глава прониза вратаря на Раковски след още една асистенция на Момчил Желев. Феновете на домакините този път не успяха да напълнят сектора за агитка и през първата част бяха сравнително тихи. Това може би се дължеше на недоволството, което се натрупва в последно време от слабите игри на отбора и несигурността в бъдещето на клуба. През второто полувреме обаче привърженици на Нефтохимик буквално избухнаха, като макар и само с около 100-150 човека, успяха да направят невероятно силна атмосфера. "Още от дете - за тебе пееме, за тебе пееме. Зелено-белите - най-великите, само Нафта Але", не спряха да пеят в продължение на почти 30 минути зелените фенове в един глас. Автор: Димитър Костов