Дея стана първият четвъртфиналист за Купа България

Дея стана първият четвъртфиналист за Купа България - E-Burgas.com
Снимка BGvolleyball.com

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) победиха като домакини Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:20) в мач от 1/8-финалите на турнира за Купа България при мъжете, съобщи BGvolleyball.com.

Така бургазлии, водени от Венцислав Симеонов, продължават напред на четвъртфинали, където ще срещнат победителя от двойката ЦСКА – Локомотив (Пловдив).

Финалната фаза ще се проведе в зала „Младост“ в Бургас, като четвъртфиналите са насрочени за 29 януари.

Реализатор за победата на Дея бе Виталий Василиев с 15 точки (2 блока). Леон Тончев завърши с 11 точки  (1 ас, 1 блок).

За Сливнишки герой най-резултатен бе Мариян Наков с 11 точки, Ерик Стоев отбеляза 10 точки ( 1 блок).