Ясни са победителите в третия турнир по тенис на маса

Ясни са победителите в третия турнир по тенис на маса - E-Burgas.com
Народният представител Иван Вълков и общинските съветници от ПП ГЕРБ-Бургас наградиха победителите от третия традиционен турнир по тенис на маса в Бургас. Спортното събитие бе организирано от „Центъра за тенис на маса” и в него се включиха 26 деца от Бургас и Черноморец, разделени в 3 възрастови групи -  до 12, до 14 и над 14 години. Те бяха аплодирани от водача на групата на общинските съветници от ГЕРБ Димитър Людиев и Калчо Белов, зам.-председател на постоянната комисия по спорт и младежки дейности в ОбС-Бургас. Сред гостите на турнира бе и Стефан Калчев, председател на клуб „Енергетик” към гражданско сдружение ГЕРБ-Бургас. В първата възрастова група победител стана Мартин Иванов от училище „Христо Ботев”  в Черноморец. На второ и трето място се наредиха неговите съученици Михаил Петков и Виктор Филипов. Във група до 14 години се разиграха 21 срещи по системата „всеки срещу всеки”. Първо място завоюва Николай Петков от ПМГ „Акад. Никола Обрешков”, на второ място се класира Ивайло Галинов от ОУ „Антон Страшимиров” – Бургас, а трети стана Петър Иванов от същото училище. Турнирът бе най-оспорван в третата категория, в която се включиха 11 деца. След 40 разиграни срещи главният съдия и водещ на турнира инж. Борис Чакъров обяви и призовите места. Симеон Кирилов от Немска езикова гимназия „Гьоте” заслужено се класира първи, втори се нареди Борислав Пенев от ГПАЕ, „Гео Милев“ а трети остана Деян Вълков от Професионална гимназия по морско корабоплаване и риболов „Свети Никола". Специални награди бяха присъдени и в още три категории. Симеон Кирилов от Немската гимназия в Бургас бе определен за най-прогресивен състезател без загубен гейм. Ростислав Петров на 10 години получи приза за най-малък състезател. Отличие имаше и за Мартин Иванов от Черноморец, който бе обявен за най-емоционален участник в турнира.