Вратар бетонира Нефтохимик на първо място

Вратар бетонира Нефтохимик на първо място - E-Burgas.com
Нефтохимик започна полусезона с победи минималното 1:0 Видима-Раковски в мач от 15-ия кръг на "Б" група. "Шейховете" достигнаха до трите точки след драматични последни минути и блестящи прояви на вратаря Цветомир Цанков. Старши треньорът Димчо Ненов бе заложил на схемата 4-4-2. В стартовия състав личаха имената на петима от новите футболисти, като по една или друга причина не играха голяма част от ядрото от първия полусезон. На вратата бе Цветомир Цанков, пред него в карето от дясно наляво де появиха Петър Патев, Диян Молдованов, Георги Хашев и Иван Иванов. Четворката в средата на терена бе съставена от Стамен Ангелов, Милен Гамаков, Галин Димов и Емануил Манев, напред действаха Васко Калоянов и Живко Петков. Подкрепяни от около 1000 зрители на стадион "Лазур", "зелените" започнаха активно срещата и още в първите минути упражниха териториален натиск. В 4-ата минута центриране на Ангелов към Калоянов като по чудо не завърши с гол във вратата на гостите. Три минути по-късно Галин Димов от корнер изсипа топката в пеналтерията на севлиевци, но отново мерникът на Васко Калоянов изневери. В 15-ата минута Емануил Манев отлично изведе Живко Петков, който напредна в коридор и майсторски матира стража на гостите Николай Митев за 1:0 в полза на Нефтохимик. 180 секунди по-късно имаше спорно положение за дузпа за фаул срещу Стамен Ангелов, което бе подминато от съдията Драган Стойков. В24-ата минута Атанас Любенов от Видима се възползва от детинска грешка в отбраната на нафтата, нахлу мощно в половината на домакините, стреля, но Цветомир Цанков бе на мястото си и парира удара. В 37-ата минута мощен шут от фаул на Васко Калоянов мина опасно покрай вратата на гостите. През втората част Видима-Раковски започна доста по-активно. Отборът от Севлиево диктуваше темпото, опита се да притиска домакините, до известна степен успя, но до чисто голово положение така и не стигаше. "Шейховете" пък изглеждаха много беззъби и инертни. Разчитаха основно на контри, които в повечето случаи не се получаваха. В 71-ата минута Васко Калоянов се опита да обработи от движение коженото кълбо, като без да го спира, запрати топката към вратата на Видима, но тя мина далеч над целта. В 76-ата минута Ангел Русев с далечен удар сериозно притесни феновете на домакините. От това игрово положение в състава на Нефтохимик трябваше да светне сигналната лампичка, но това не се случи. Така се стигна до 80-ата минута, когато Ангел Русев изскочи сам срещу Цанков, избил самопожертвователно коженото кълбо, което обаче попадна в противников играч, стрелял без на скорост по посока на опразнената врата. Буквално от голлинията коженото кълбо бе избито с ръка от защитника Петър Патев. Главният съдия Драган Стойков даде директен червен картон на бранителя и отсъди дузпа. 11-метровия наказателен удар, изпълнен от Ангел Русев обаче бе париран от Цанков. При последвалата добавка голкипърът извади и мощна тупалка на Християн Кожухаров. В оставащите 10 минути до края на срещата Нефтохимик устиска крехката си преднина, с което се бетонира на върха с пет точки предина пред втория Раковски. Нефтохимик: Цветомир Цанков, Петър Патев, Диян Молдованов, Георги Хашев, Иван Иванов, Милен Гамаков, Галин Димов, Емануил Манев /83 Юри Иванов/, Васко Калоянов, Живко Петков /58 Любо Божинов/, Стамен Ангелов /Хюсеин Филипов/ Видима-Раковски: Николай Митев, Михаил Минков, Павлин Иванов, Георги Иванов, Християн Кожухаров, Калоян Ангелов/85 Благомир Мастагаров/, Ангел Русев, Атанас Любенов, Максим Стойков, Димитър Коларов/67 Ангел Здравчев/, Стефан Крачунов Съдии: Драган Стойков, Велислав Миленков, Андрей Николов Голмайстори: 1:0 Живко Петков /15/