Шампионите си върнаха върха след победа над Дунав

Шампионите си върнаха върха след победа над Дунав  - E-Burgas.com

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) се завърнаха на върха в Суперлигата, след като се наложиха като гости над Дунав (Русе) с 3:1 (25:18, 25:14, 22:25, 25:14) в двубой от 13-и кръг на първенството, пише най-големият волейболен портал BGvolleyball.com.

Волейболистите на Николай Желязков имат в актива си 33 точки (11 победи, 2 загуби), Дунав е девети с 15 точки (5 успеха, 8 поражения).

В първите два гейма бургазлии диктуваха положението на терена и без проблеми поведоха в резултата. Впоследствие възходящата им линия продължи, но състезателите на Данаил Милушев обърнаха. Играта тръгна точка за точка, но в крайна сметка домакините намалиха пасива си на 1:2 гейма.

В четвъртата част доминацията на Нефтохимик бе пълна и българският първенец се поздрави с победата след 25:14 и 3:1 гейма.

Следващият двубой за бургаския тим е на 5 февруари (сряда), срещу Пирин (Разлог). Дунав среща състезателите на Мирослав Живков в мач от 15-и кръг на 8 февруари (събота).