Сборен бургаски тим победи рускоговорящите

Сборен бургаски тим победи рускоговорящите - E-Burgas.com
Сборен отбор на Бургас победи с 8:6 представителите на рускоговорящата общност в региона на демонстративен мач, игран под патронажа на списание "Болгарский дом". Срещата се проведе вчера на спортния комплекс "Каменица Арена". Капитан на бургаския отбор бе зам.-кметът Костадин Марков, а в състава му попаднаха още зам.-областният Атанас Терзиев, изп.директор на "Слънчев бряг" АД Златко Димитров, съветникът Димитър Людиев, журналистите Николай Великов и Красимир Калудов, както и шефът на Мастер Мартин Бошнаков. Руският отбор пък излезе след капитана си Дмитрий Ефимкин, който застана на вратата. В отбора влязоха студенти от Русия и Украйна, живеещи в Бургас бизнесмени, както и един московски зет. Звездата на отбора беше централният нападател Милен Георгиев, познат от съставите на „Нефтохимик” Бургас и „Динамо” Петербург. Друга звезда на терена беше реферът на мача – международният футболен рефер Георги Виделов. Още от първите минути на мача стана ясно, че двубоят ще е доста оспорван. Футболистите направиха атрактивна и силна игра, на моменти на съдията Виделов се налагаше да всява ред с помощта на картони. Бургазлии обаче бяха по-ефективни в атака и поведоха с 3:0 с голове на  Марков, Славов и Бошнаков. Вратарят на руския отбор, Ефимкин, школуван в „Зенит” Петербург, направи няколко ефектни изпълнения, с което предотврати сигурни попадения. През втората част гостите за отрицателно време застрашиха победата на домакините с два бързи гола. Особено бурно беше аплодиран вторият гол, изпълнен от Милен Георгиев, който почти разкъса мрежата на противниковата врата. Това амбицира българския тим и Славов направи страхотен хеттрик, докато защитата в лицето на Красимир Калудов, Атанас Терзиев и Златко Димитров стопираха руските нападатели. Превъзходство над ответния отбор отбелязаха и Людиев, Бошнаков и Станимир Димитров в средата.