Два бургаски имота попадат в Топ 10 за юни, пише „Черноморски фар“ от бизнес страницата си. Къща в Сарафово и апартамент до Морската градина са най-тузарските предложения на пазара, пояснява подзаглавието.
Къщи с големи градини и със стилно обзавеждане са преобладаващата част от имотите, които са се предлагали в луксозния сегмент през юни. Сред 10-те най-тузарски имота попаднаха и два в Бургас. Единият е къща в Сарафово, която се нарежда на пета позиция. Вторият бургаски топимот е апартамент до Морската градина, който е класиран на място.
Къщата е с площ 800 кв.м. Тя има винарна, мехвана, фитнес зала. На първия етаж е разположен хол с големина 80 кв.м., голяма тераса, спалня с дрешник, две стаи и двоен гараж. На горното има има три спални със самостоятелни тоалетни. Дворът към имота е 1100 кв. м.
Апартаментът в „Лазур“ и цената му е 350 000 EUR. Многостайното жилище е разположено на единадесетия етаж в сграда, наречена „Синята вълна“, срещу Морската градина. Площта му е 237 кв.м. Продава се обазаведен, като в цената са включени три гаража.
Хотелите пълни с малки математици от цял свят, четем отново в „Черноморски фар“. С празнично шествие и концерт в Летния театър започна Световното първенство, продължава подзаглавието.
Бургаските хотели се пукат по шевовете с малки математици от целия свят, които са тук за Световното първенство по математика. Генийчетата бяха обсебили мецанина на хотел „България“, бяха пръснати по пода листи, учебници, калкулатори и таблети, а децата решаваха за последно преди състезанията задачи и търсеха правилното решение и формули
След последната тренировка някои от азиатчетата, които са водещи в школата по математика, се отдадоха на игри на компютъра във фойето на хотела, в същото време учителите им се разходиха по улиците на града.
Официалното откриване на Световното по математика започна с шествие от 1080 математици от цял свят, които дефилираха по централните улици.
С декар земя се е сдобил кметът Едрев през 2012 г. Заглавието е на „Бургас днес и утре“
През 2012 г. кметът на община Айтос Васил Едрев е придобил 1 декар земя извън регулация в местността Слънчева лъка, в землището на гр. Айтос. Това става ясно от декларацията за придобитото си имущество и доходи за 2012 г., която той е подал в Сметната палата на РБ. Декларацията е публикувана на сайта на Сметна палата на РБ по закона за публичност на имуществото на лица, заемащи висши държавни постове.
Той е платил за парцела 200 лв., които е отделил от заплата си, сочат данните посочени в декларацията. Съпругата на айтоския градоначалник Янкa Едрева е наследила 5/48 от дворно място с къща и гараж в гр. Провадия. Имотът е с обща площ 508 кв.м, като разгърната застроена площ е 180 кв.м. От наследство тя е придобила и 1/16 част от 7 декара ниви в землището на Провадия.
Председателят на общинския съвет в Айтос Ружди Хасан е декларирал 1 апартамент в Айтос, чийто съсобственик е неговата съпруга. Жилището (50 кв.м) е закупено от спестявания през 1992г., като Ружди Хасан е заплатил 17 743 лв. От спестявания семейство Хасан са си построили къща в Айтос - 556 кв.м през 1999 г., като председателят на общинския съвет е инвестирал 19 138 лв. През 1992 отново от спестявания съпрузите за закупили и дворно място в Айтос - 198 кв.м за 50 000 лв. През 2001 г. Ружди Хасан е получил като наследство къща и двор в с. Мъглен, съответно 98 кв.м и 297 кв.м, като той е декларирал, че заплатил за тях общо 2378 лв.