[caption id="attachment_28690" align="alignleft" width="300" caption="снимка: БТА"]
[/caption]
Пластмасови заграждения ще предпазват от навявания на сняг платното на магистрала "Тракия" между Карнобат и Бургас. Това съобщи председателят на Агенция "Пътна инфраструктура" Лазар Лазаров на Петата национална конференция по пътищата, която се провежда в Несебър.
Лазаров припомни, цитиран от пресцентъра, че подобни предпазни щитове от метал и дърво в този участък е имало и преди, но били откраднати. Затова новите прегради са поръчани от стъклопласт.
Председателят на АПИ подчерта, че голяма част от земеделските обработваеми земи около автомагистралата са частни и затова преградите са преносими, а не постоянни.
Лазаров отбеляза, че агенцията се е нагърбила с тази дейност експериментално и за да покаже добри практики, но задължението е на фирмата, която поддържа пътя.
Председателят на агенцията очаква през следващата година да бъдат готови първите крайпътни обекти по новия участък от АМ "Тракия" – от Стара Загора до Зимница.
Източник: Дневник
