Нефтохимик загуби с 2:1 от Любимец. Вече е трети в „Б“ група

Нефтохимик загуби с 2:1 от Любимец. Вече е трети в „Б“ група - E-Burgas.com
Отборът на Нефтохимик загуби гостуването на Любимец с 2:1 и започна да се отдалечава от мечтаната от всички фенове "А" група. Бургазлии започнаха в състав: Димитров, Лефтеров, Молдованов, Хашев, Иванов, Гамаков, Божинов, Ангелов, Калоянов, Лемперов и Петков. През първите 30-тина минути мачът протече равностойно, като имаше положения и пред двете врати, но до нещо по-опасно не се стигна. В 38-а минута Стамен Ангелов направи страхотен пробив по крилото, подаде по земя към Васил Калоянов, който от средата на наказателното поле разстреля вратаря на домакините за 0:1, при който резултат приключи и първото полувреме. В началото на втората част Любимец получиха правото да изпълнят дузпа и не сгрешиха от бялата точка за 1:1. Малко по-късно домакините успяха да стигнат до пълен обрат и отбелязаха за 2:1, с което оформиха крайния резултат. Мачът беше дебют като старши треньор за голмайстора на "А" група от 1997/1998-а година Антон Спасов. На трибуните присъстваха и около 50 зелени фена, които пропътуваха разстоянието от Бургас, за да подкрепят любимия си отбор. С тази си загуба Нефтохимик се срина до трето място в класирането с 35 точки. Същият брой точки имат Любимец и Банско, но "шейховете" са с по-добра голова разлика. Води Раковски с 38 точки, следван от Светкавица с 36. Снимка: neftochimic.eu