Нефтохимик загуби катастрофално от Дунав и остана втори в шампионата

Нефтохимик загуби катастрофално от Дунав и остана втори в шампионата - E-Burgas.com
Баскетболистките на Нефтохимик допуснаха разгром от Дунав в четвъртата среща от серията за шампионската титла на България и така останаха втори в крайното класиране с резултат 1:3 победи. Бургазлийки загубиха с цели 28 точки разлика 77:49. Единствено първата четвърт на днешната среща бе по-завързана, като след 10 изиграни минути Дунав водеше само с 4 точки - 15:11. Втората част започна със 6-0 за русенки, които поведоха за първи път с двуцифрена разлика (21:11), а на почивката преднината им вече бе достигнала 34:19. През второто полувреме наказателната акция на домакините продължи и в 28-та минута те вече водеха с 49:28, а след три част иавансът им бе 52:31. Дунавки и привържениците им предусещаха повода за радост и през последната четвърт срещата се доиграваше, за да бъде фиксиран краен резултат 77:49. Кристина Сантяго и Радостина Димитрова вкараха по 19 точки, като Сантяго овладя 11 отскочили топки, а Зорница Костова остана с 13 точки. Цветомира Шаренкапова завърши с 11 точки, 9 борби и 3 отнети топки, пропускайки само една стрелба от игра. За Нефтохимик  Аши Гейл и Виве Кай-Ребане завършиха с по 14 точки, а Гейл хвана и 13 борби.