Нефтохимик загуби две точки в скандален мач

Нефтохимик загуби две точки в скандален мач - E-Burgas.com
Нефтохимик завърши 2:2 с Черноморец /Поморие/ като гост в мач от 22-ия кръг на Източната „Б” група. Зелените изпуснаха да запишат нов успех, който щеше да ги бетонира на второ място. Домакините от Поморие стигнаха до точката след изключително спорен гол, паднал в продължението на срещата. Иначе двубоят започна отлично за селекцията на Ангел Стойков. В 10-ата минута след центриране в наказателното поле на Черноморец /Поморие/ топката срещна ръка на бранител на сините и главният рефер Ангел Ангелов, след консултация с помощника си, посочи бялата точка. От 11-метровия наказателен удар Стойко Сакалиев не сгреши и изведе тимът си напред в резултата -0:1 . Само три минути по-късно Диян Молдованов с глава можеше да удвои преднината на своите, но голкипърът на помориици Християн Славов бе на мястото си. В 16-ата минута груба грешка в защитата на Нефтохимик позволи на Живко Петков да възстанови равенството – 1:1. Очевидно усетили липсата на синхрон между Диян Молдованов и Адриан Олегов домакините още на няколко пъти се опитаха по подобен начин да поразят вратата на Павел Станев и без малко да успеят. С пропуски се отчетоха Благов и Стайков. До края на полувремето зелените така и не успяваха да намерят верния път към противниковата врата. През втората част, гостите бяха видимо по-мобилизирани и поеха инициативата още от самото начало. В 48-ата минута Васко Калоянов с мощен снаряд бе на косъм да изведе съотборниците си напред в резултата, но коженото кълбо мина на сантиметри от целта. В 58-ата минута Галин Димов нацели греда, след пробив в пеналтерията на сините. В 66-ата минута териториалното превъзходство на Нефтохимик даде резултат и Галин Димов с премерен удар от 20-ина метра опъна за втори път мрежата на Черноморец /Поморие/ за 1:2. До края на срещата шейховете видимо контролираха играта и бяха на крачка да постигнат целта си. В първата минута на продължението, домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Зад топката застана бившият футболист на Нефтохимик Христо Лемперов. Полузащитникът с директен изстрел разтресе горния страничен стълб на Павел Станев, топката рикошира и тупна пред вратаря на гостите. Според съдията Ангел Ангелов коженото кълбо е минало голлинията, заради което той посочи центъра на терена -2:2. Въпреки сериозните спорове от страна на щаба и футболистите на Нефтохимик. Само 30-ина секунди след гола обратът можеше да бъде пълен ако Даниел Дюлгеров, излязъл сам срещу Павел Станев бе покачил материализирал ситуацията. След загубата на тези двете точки Нефтохимик остана на трето място с актив от37 пункта. С три по-малко от лидера Етър. Черноморец /Поморие/: Християн Славов, Христо Лемперов, Петър Патев, Кристиян Велинов, Слави Костенски, Ростислав Янков, Димитър Благов /81 Иван Здравков/, Михаил Георгиев /70 Даниел Дюлгеров/, Живко Петков, Стайко Стайков /70 Божидар Васев/, Мирослав Радев  Нефтохимик: Павел Станев, Николай Костов, Адриан Олегов, Деян Молдованов, Юри Иванов, Галин Димов, Емануил Манев/60 Милен Христов/, Момчил Желев, Васил Калоянов, Любомир Божинов, Стойко Сакалиев /23 Петър Колев/ Голмайстори: 0:1 Стойко Сакалиев /10 дузпа/, 1:1 Живко Петков /16/, 1:2 Галин Димов /66/, 2:2 Христо Лемперов/ 90+1/ Жълти картони: Ростислав Янков /Черноморец/, Деян Молдованов, Петър Колев/Нефтохимик/ Главен съдия: Ангел Ангелов, помощници: Петър Стойчевски, Мартин Ангелов