Нефтохимик тръгна към елита след успех над лидера

Нефтохимик тръгна към елита след успех над лидера - E-Burgas.com
Нефтохимик тръгна уверено към изпълнение на основната си цел - класиране в елита, след успех с 3:1 над лидера в Източната "Б" група Любимец. Победата бе гарнирана и с много силна игра от зелените. Надъхани от близо 500-те зрители, дошли на стадион "Червено знаме" в кв."Долно Езерово", домакините грабнаха съперника си още от първата минута. Само след 60 секунди игра Галин Димов нацели греда с изстрел от пряк свободен удар. В 4-ата минута Васил Калоянов с мощна тупалка се опита да притесни стража на Любимец Стефан Стойчев, който обаче бе на мястото си. В 18-ата минута прошка за гостите вече нямаше. Васил Калоянов засече отлично центриране, и от 10-ина метра прати топката в мрежата на любимчани за 1:0 в полза на Нефтохимик. Едва в 30-ата минута, последва първата по-сериозна опасност за Любимец. Илиян Трифонов качи топката на главата на Ирфан Юсеинов, който обаче не успя да насочи добре коженото кълбо. Тъкмо когато гостите се поокопитиха и тръгнаха по-смело да поглеждат напред дойде нов гол в тяхната мрежа. След солова акция Галин Димов с мощен удар от 20-ина метра покачи на 2:0 в 33-ата минута. В 44-ата минута Васил Калоянов се възползва от груба грешка в защитата на Любимец, правейки за смях и двамата централни защитници на гостуващия тим, и с голяма доза хладнокръвие оформи класическото 3:0. През втората част Нефтохимик се прибра в своята половина и разчиташе основно на контри. Зелените почти не оставяха свободни пространства на гостите, които всячески тръгнаха да търсят попадение. В 47-ата минута, след разбъркване в пеналтерията на домакините и Георги Стоянов, и Николай Павлов от Любимец имаха шанс да пратят топката в мрежата на Павел Станев, но ударите им така и не намериха целта. В 60-ата с нов пропуск се отчете Ирфан Юсеинов, а 10-минути по-късно току-що влезлият Стойко Сакалиев можеше да направи резултата 4:0, изстрелът му към вратата на гостите обаче бе париран. Две минути по-късно Сакалиев изведе в коридор Стамен Ангелов, който се засуети в последния момент и изпусна нова възможност за четвърто попадение. Едва в заключителната част на срещата Любимец стигна до почетен гол. В 82-ата минута Николай Павлов намали на 3:1 след разбъркване в наказателното поле на шейховете. Четири минути по-късно Юсеинов пробва да прехвърли излезлия напред Павел Станев, но идеята му бе разгадана от стража на Нефтохимик, който улови коженото кълбо. След тази победа зелените остават на пета позиция, но вече са с актив от 26 точки, само с три по-малко от водача Любимец. До края на редовния сезон отборът приема Черноморец /Поморие/ и ще записва служебна победа над отказалия се Доростол /Силистра/. Евентуални шест точки със сигурност ще изстрелят Нефтохимик на едно от първите две места в групата. Статистика Нефтохимик: Станев, Костов, Молдованов, Олегов, Иванов, Ангелов /78 М.Христов/, Желев, Калоянов, Димов/75 Божинов/, Манев, Калоянов /69 Сакалиев/ Любимец: Стойчев, Ничев, Величков, Дишлиев, Огнянов, Минчев /66 Чипчев/, Петков, Трифонов/80 Близнаков/, Павлов, Юсеинов, Стоянов /57 Апостолов/ Голмайстори: 1:0 Васил Калоянов /19 минута/; 2:0 Галин Димов /33 минута/; 3:0 Васил Калоянов /44 минута/; 3:1 Николай Павлов /82 минута/ Жълти картони: Емануил Манев /Нефтохимик/; Илиян Трифонов /Любимец/ Съдия: Стефан Спасов ; Помощници: Виденов, Михайлов