Нефтохимик стана есенен шампион на „Б” група

Нефтохимик стана есенен шампион на „Б” група - E-Burgas.com
Нефтохимик ще зимува като есенен шампион в „Б” група, след като в последния кръг победи с 2:1 като гост, прекият си конкурент за влизане в елита Спартак /Плевен/. С победата „шейховете” вече комфортно се настаниха на първото място с актив от 28 точки. Старши треньорът Димчо Ненов очевидно добре бе разучил съперника и приложи няколко промени в стартовия си състав. Той заложи на схемата 4-2-3-1. На вратата бе Цветан Димитров. Пред него играха Диян Лефтеров, Георги Хашев, Диян Молдованов и Галин Димов. Двамата дефанзивни полузащитници бяха Момчил Желев и Любомир Божинов, а като офанзивни действаха Юри Иванов, Христо Лемперов и Емануил Манев. Първите двама често сменяха позициите си. На върха на атаката бе Живко Петков. Гостите започнаха срещата прибрано в своята половина. „Шейховете” умело се браниха е не оставяха свободни пространства на съперника си. Нефтохимик разчиташе основно на контри. При една от тях – в 29-ата минута, Живко Петков се възползва от груба грешка в защитата на домакините, открадна коженото кълбо и сам срещу вратаря на Спартак /Плевен/ Станислав Антонов откри резултата. Радостта на „зелените” обаче трая твърде кратко. Само седем минути по-късно Васил Шопов с мощен шут от 20-ина метра изравни резултата. Второто полувреме протече по идентичен начин като първото. Домакините се опитваха да стигнат до вратата на Цветан Димитров, а гостите успешно се защитаваха и почти не оставяха свободни пространства на противниковите футболисти, в резултат на което плевенчани така и не успяха да създадат чисти голови положения. Така се стигна до 87-ата минута, когато току-що влезлият Велин Дамянов с великолепна странична ножица, прониза стража на гостите Антонов за втори път. Попадението шокира домакините, които така и не успяха да се върнат отново в мача. Състав на Нефтохимик: Цветан Димитров, Диян Лефтеров, Георги Хашев, Диян Молдованов, Галин Димов, Момчил Желев, Любомир Божинов, Юри Иванов, Емануил Манев, Христо Лемперов и Живко Петков