Нефтохимик победи Несебър

Нефтохимик победи Несебър - E-Burgas.com
С гол на Стамен Ангелов в 70-ата минута Нефтохимик победи с 1:0 Несебър в контролен мач пред около 100-ина зрители, съобщава burgassport.bg. Двубоят се проведе на изкуствения терен в едноименния курортен град. Първият опасен момент в мача бе в 20-ата минута, когато Васил Калоянов овладя топката около точката за дузпа и стреля, но ударът му срещна напречната греда. В тези минути леко надмощие имаха бургазлии, които стигаха по-често до вратата на своите домакини, но не винаги успяваха да завършат атаките си с удар. В 34-ата най-активният в редиците на Нефтохимик Емануил Манев центрира от корнер и Диян Молдованов с глава прати топката за втори път в металната рамка, след което несебърци успяха да изчистят. Последва още една опасност пред вратаря Илия Николов, който позволи при едно прострелно подаване на Манев топката да мине между краката му и тя едва не влезе в мрежата. Бургаският тим претендираше и за неотсъдена дузпа срещу нахлуващия в наказателното поле Васил Калоянов, но съдията Ахмед Ахмед не даде сигнал за такава. През второто полувреме греда нацелиха и „делфините” чрез Емил Николов, който можеше да вкара малко случайно при едно свое центриране, но топката се отби в напречния стълб. Отново Манев бе в центъра на събитията за Нефтохимик по-късно. Полузащитникът намери с красив пас зад защитата Галин Димов, който обаче стреля във външата част на вратата. Така се стигна до 70-ата минута, когато красива комбинация между Николай Костов и Петър Колев бе завършена от Стамен Ангелов, който вкара с шпагат за 1:0. Несебърци можеха да изравнят, но удар с глава на Александър Горанов мина близо до горната греда. За „шейховете” неофициален дебют направи вратарят Божидар Стойчев. От щаба на бургазлии обявиха, че голкипърът ще остане в Нефтохимик, докато минаващия пробен период нападател Димитър Коларов ще бъде освободен. Също така по-рано през седмицата тима напуснаха досегашните футболисти Иван Янчев и Стайко Стайков. Несебър: Ил. Николов, Димов, Соколов, Брестовички, Крачунов, Генчев, Горанов, Иванов, Ив. Димитров, Ем. Николов, Стоименов (Стоянов, П. Драголов, Д. Попов, Дуков, Янев, Костадинов, Ат. Димитров, Филипов, Попов) Нефтохимик: Станев, Лефтеров, Молдованов, Олегов, Иванов, Желев, Г. Калоянов, Димов, Манев, Коларов, В. Калоянов (Стойчев, Костов, Ангелов, Божинов, Колев, Канелов, Христов)