Нефтохимик падна във Велико Търново, сложи край на надеждите за „А“ група

Нефтохимик падна във Велико Търново, сложи край на надеждите за „А“ група - E-Burgas.com
[caption id="attachment_14077" align="alignleft" width="300" caption="Феновете на Нефтохимик и догодина май-май ще гледат футбол с марка "Б" група"][/caption] Нефтохимик загуби с 1:3 гостуването си на Етър във Велико Търново в мач от 25-ия кръг на Източната "Б" група. Загубата в Старата столица и трите точки, спечелени от Ботев /Пд/ в Любимец, практически сложиха край на надеждите на шейховете за "А" група. Зелените вече са трети с актив от 43 точки, а канарчетата заеха второто място с 45 пункта. До края на първенството жълто-черните  няма къде да загубят. В следващия кръг те гостуват на аутсайдера Несебър, а седмица по-късно приемат Сливен. Съдбоносната за Нефтохимик среща във Велико Търново можеше да се развие и по друг сценарий. Гостите започнаха добре срещата и в 10-ата минута имаха шанс да открият резултата чрез Стойко Сакалиев, който се откъсна сам срещу вратаря на Етър Цветомир Цанков, но стреля покрай гредата. В 20-ата минута Мартин Станкев бе съборен в наказателното поле на Нефтохимик и главният рефер Христо Ристосков отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Тодор Колев, който не сбърка - 1:0 за домакините. В 36-ата минута обаче Васко Калоянов със страхотен шут изравни резултата и върна интригата в срещата. Радостта на гостите трая само четири минути. В 40-ата Тодор Колев свали отлично топката към Христо Господинов, който с кинжален удар отново изведе домакините напред - 2:1 за Етър. Веднага след почивката в игра се появи лекувалият травма Стамен Ангелов, който замени Момчил Желев. Смяната обаче не доведе до съществена промяна в играта на гостите. В 65-ата минута Станкев нацели гредата, коженото кълбо обаче се върна в Господинов, който с втория си гол в срещата оформи крайното 3:1. Попадението окончателно уби интригата в срещата и двата тима просто доиграха двубоя. В следващия кръг Нефтохимик ще запише служебни три точки срещу Доростол. Отборът закрива първенството с гостуване в Добруджа.