Нефтохимик обърна Спартак /Вн/, вече е втори

Нефтохимик обърна Спартак /Вн/, вече е втори - E-Burgas.com
Нефтохимик продължи пътя си към „А” група, след домакинска победа с 3:1 над Спартак /Варна/ в мач от 24-ия кръг на Източната „Б” група. Шейховете достигнаха до успеха, след нов обрат и две бързи попадения, паднали само за шест минути. Със спечелените днес три точки, зелените вече са на второ място в класирането с актив от 43 пункта, с три по-малко от лидера Етър и точка пред преследвачите Ботев и Любимец. Пред около 500 зрители на стадион „Червено знаме” в „Долно Езерово” селекцията на Ангел Стойков не започна по най-убедителния начин. Първите 20-ина минути определено бяха слаби за Нефтохимик и сериозните голови опасности се изчерпваха с пропуск на Диян Молдованов. Гостите от Варна показаха зъби и с няколко бързи контраатаки притесниха сериозно стража на бургазлии Божидар Стойчев. В 22-ата минута най-добрият в състава на соколите Беадир Беадиров проби мощно по левия фланг, нахлу в пеналтерията на Нефтохимик и от малък ъгъл порази голкипърът на домакините за 0:1 за Спартак /Варна/. Попадението скова домакините, които до края на полувремето така и не успяваха да вържат играта си. Зелените разчитаха предимно на балонни центрирания и статични положения, при които гол така и не падна. С пропуски се отчетоха Любо Божинов и на два пъти Васко Калоянов. На почивката Ангел Стойков пусна в игра Емануил Манев и направи известни корекции в схемата на отбора си, в резултат на което играта на шейховете значително се освежи. Домакините бързо взеха превес в началото на второто полувреме, но футболистите на Спартак /Варна/ добре затваряха всички свободни пространства. В 58-ата Васко Калоянов с мощен шут от пряк свободен удар би над гредата. Минута по-късно с пропуск се отчете и Петър Колев, а в 61-ата минута при тоталната обсада на вратата на соколите Васил Калоянов пусна хитро към Колев, който обаче бе изпреварен в последния момент от бранител на гостуващия тим. До 70-ата минута по всичко изглеждаше, че гол във вратата на варненци трудно ще падне. Преломният момент в мача бе 73-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на гостите Васко Калоянов със странична ножица заши ефектно попадение за -1:1.  Окрилени от изравняването бургазлии бързо стигнаха и до втори гол. В 79-ата минута след центриране от корнер Диян Молдованов покачи на 2:1. Радостта на бургазлии можеше да трае твърде кратко. Само пет минути по-късно Ерхан Мехмед от Спартак /Вн/ изскочи сам срещу Божидар Стойчев, стреля, но ударът му срещна страничния стълб.  Интригата в срещата се запази буквално до последните минути. В даденото от съдията продължение Любо Божинов се възползва от неразчетено излизане на стража на гостите Мирослав Марков и оформи крайното 3:1. След последния съдийски сигнал ултрасите на Нефтохимик изпратиха футболистите с мощни викове: "А група,  А група, А група". Нефтохимик: Божидар Стойчев, Юри Иванов, Адриан Олегов, Любомир Божинов, Станимир Митев /46 Емануил Манев/, Диян Молдованов, Момчил Желев, Петър Колев /65 Милен Христов/, Галин Димов, Диян Лефтеров, Васил Калоянов/87 Тодор Стоев/ Спартак /Вн/: Мирослав Марков, Стоян Георгиев /23 Калоян Иванов/, Венци Маринов, Боян Илиев, Диан Дончев, Васко Боев, Велимир Йованович, Георги Димитров/70 Десислав Дяков/, Диан Кателиев, Беадир Беадиров, Ерхан Мехмед Съдия: Георги Игнатов, помощници: Стойчевски и Георгиев Жълти картони: Боян Илиев /Спартак/, Диян Лефтеров /Нефтохимик/ Голмайстори: 0:1 Беадир Беадиров /22/, 1:1 Васко Калоянов /73/, 2:1Диян Молдованов/79/, 3:1 Любо Божинов/90/